Про це він заявив журналістам після виступу на панелі форуму YES, що триває у Києві.

Читайте також: Вакарчук вкотре відповів про плани на президентство: "Мені подобається тримати в напрузі"

На переконання Вакарчука, "потрібно починати з того, щоб припинити робити політику так, як вона робилась до цього". Він навів як приклад реформу патрульної поліції в Україні, назвавши її успішною.

"Це точно крок вперед, бо була певна політична воля влади в державі і були залучені міжнародні експертні спеціалісти, які знали, як зробити правильно. Тобто контролювали процес ті люди, до яких була довіра і, слава Богу, ми отримали результат. Незалежність будь-якої нової реформи має стати основним принципом", – наголосив Святослав Вакарчук.

Як невдалий приклад реформ в Україні він навів приклад змін у суддівській системі.

Коли Вища кваліфікаційна комісія суддів і Вища рада правосуддя чи прямо, чи опосередковано контролюються старими суддями, як Ви думаєте, вони готові повністю на оновлення суддівської системи?
– риторично запитав Вакарчук, констатувавши, що суддівська система в Україні потребує повного оновлення, оскільки суддям зараз не довіряють.

"Політична воля має бути така – якщо є потреба щось змінити, то треба це робити абсолютно і з нуля".

Читайте також: Той, хто каже, що знає, як швидко закінчити війну на Донбасі, бреше або лукавить, – Вакарчук

Вакарчук навів дані останніх опитувань, де, за його словами, окрім армії та церкви, люди найбільше довіряють громадським міжнародним організаціям і міжнародним авторитетним експертам, які брали участь у виборі директора НАБУ.

"Але чому вони не були залучені, коли проводився конкурс суддів Верховного Суду, чому нових облич тільки 20%, а решта "все знайомі обличчя? Потрібно мати політичну волю не боятись віддати в незалежні руки оновлення", – наголосив він.

За словами Вакарчука, велика проблема теперішніх українських політиків в тому, що "вони бояться не тільки віддати владу, але й втратити контроль над ситуацією.

Мені здається, що до влади мають прийти ті люди, які не тримаються за владу, які її не хочуть, для яких влада – це тільки інструмент змін. Нові люди, які мають прийти до влади, не повинні просто змінити старих людей на посту, вони мають привести до влади "її величність Справедливість", і саме вона має керувати країною, а всі решта мають бути підпорядковані принципу справедливості і бажано, щоб помічниками були здоровий глузд і патріотизм,
– зазначив авторитетний музикант.

На пряме запитання про свою участь в майбутніх президентських виборах Святослав Вакарчук так досі й не відповів.

Дивіться відео про ймовірне президентство Святослава Вакарчука:

Що таке "Ялтинська конференція"?Ялтинська Європейська Стратегія (YES) – форум, де обговорюється європейське майбутнє України в глобальному контексті. Започаткований у 2004 році, до 2013 року щорічні зустрічі YES проводились у Лівадійському палаці у Ялті.

Після анексії Росією Криму з 2014-го року форус YES відбувається у Києві. Участь у ньому беруть провідні світові політики, бізнесмени, мислителі. Зокрема, учасниками форуму в минулих роках були: Тоні Блер, Білл Клінтон, Реджип Таїп Ердоган, Даля Грібаускайте, Шимон Перес. Всі вони діляться на форумі цінними спостереженнями, поглядами та ідеями для України. Організатором заходу є Фонд Віктора Пінчука.