Татуювання складається зі спеціальних клітин, які реагують на рівень кальцію, інформує Science Translational Medicine. Після цього запускають фермент, який прискорює виробництво темного пігменту меланіну. У цьому місці ділянка шкіри помітно темніє.

Читайте також: Сенсаційне відкриття: вчені назвали основну причину виникнення раку

Вчені уже встигли протестувати розробку: шкіра на хворих піддослідних темніла у 9 з 10 випадків. Татуювання спершу перевірили на мишах.

За даними видання, науковці зробили заміри динаміки вироблення меланіну при різних концентраціях іонів кальцію. Вони з'ясували, що для ефективної роботи родимки необхідно, щоб вона була помітна на тілі.

Тату для діагностики раку
Тату для діагностики раку

Під час першого етапу науковці зазначили, що меланін зберігається до півроку у штучно створених клітинах при кімнатній температурі. Це є одним з недоліків, оскільки татуювання необхідно поновлювати.

Наразі ця розробка – лише прототип. Окрім того, тату може виявити інші патологій, а також стати сигналом для додаткового обстеження.

До слова, розробники з Google створили прототип мікроскопу, який оснастили доповненою реальністю. Він, використовуючи штучний інтелект, виявляє у зразках тканин ракові клітини.