Для експерименту було відібрано 110 учасників. Їх розділили на дві групи. Першій групі психологи чітко сказали, що треба уникати будь-якого обману. Друга група складалася з людей, які могли казати неправду, якщо вважали це необхідним.

Через 10 тижнів дві групи зібрали знову. Їхній фізичний стан обстежили медики. На детекторі брехні кожного учасника перевірили щодо сумлінності виконання вказівок вчених.

Після обстежень стало зрозуміло, що люди, які намагалися не обманювати, краще себе почували. Ті, хто належав до першої групи, майже не скаржилися на головний біль, не страждали від болю в горлі, не відчували сильної напруженості в тілі і менше тривожилися.

Крім того, кожен учасник першої групи відзначив, що його самооцінка підвищилася, та й спілкуватися з іншими людьми стало легше.

На підставі цього вчені з Університету Орландо зробили висновок, що люди, які не обманюють, більше задоволені собою (адже усвідомлюють, що їхня поведінка відповідає нормам моралі), а також рідше страждають від недуг.

Тож тепер до списку пунктів, які треба виконувати, щоб бути здоровим, треба внести ще один: перестати казати неправду.