До такого висновку прийшла група біологів з Ексетерського університету.

Як пише Daily Mail, раніше вчені пояснили той факт, що деякі тварини більш альтруїстичні, ніж інші, так званою теорією родинного відбору. Як приклад цієї моделі можна привести робочих бджіл, які жертвують собою на благо бджолиної матки. Подібний відбір сприяє збереженню ознак, які допомагають виживанню родинних особин. Разом з тим, ця теорія не дає відповіді на питання, чому деякі народжуються для того, щоби жертвувати собою на благо інших.

В результаті ряду досліджень фахівці з'ясували, що причиною такої поведінки є певний набір генів. Вчені створили математичну модель на основі спостережень за різними видами мікробів і бактерій, зокрема, колоніями дріжджових грибів.

Читайте також: Вчені виявили причину слабких рукостискань

"Розмір внеску, до якого готова кожна окрема особина в так зване" суспільне благо", визначається генетично і не обумовлений життєвим досвідом. Зрозуміло, що у людей поведінка гнучкіша. Однак в остаточному підсумку може скластися ситуація, коли ступінь люб'язності буде обумовлений лише генами", – підсумував один з авторів дослідження.

Незважаючи на те, що математична модель була створена на основі спостережень за дріжджами, вчені запевняють, що отримані результати можуть бути застосовані для будь-яких соціальних особин, включаючи людей.