Пряма трансляція на
Останні випуски

Великі битви. Висадка військ у Нормандії – наймасштабніша в історії атака з моря

Північний Берег Франції. Кілька підрозділів американських військ очікують команди "До бою". Їм необхідно дістатися берега, місце висадки – пляж під кодовою назвою "Омаха". Сотні чоловіків молилися, вони розуміли, що на них чекає стіна вогню, смертельна зона. Серед них був 19-річний Хел Баумгартен. Як і для більшості солдатів із цього судна, для Хела ця операція була першим боєм в житті.

6 червня 1944 року, йшов 5 рік війни. Європа була окупована нацистами, а країни Антигітлерівської коаліції почали наймасштабнішу в історії атаку з моря на укріплену німцями берегову лінію. Це була найкраща можливість почати звільнення цілого Континенту. Проте, Хелу та іншим американським солдатам для цього потрібно було поборотися за власне життя на береговій смузі. Град ворожих куль та хвилі прибою ставили під питання не лише успіх операції, а й життя кожного солдата.

Читайте також: Великі битви. Битва тисячі колісниць – одне з найвеличніших протистоянь древності

Пляж із кодовою назвою "Омаха" був одним із 5 основних секторів французького узбережжя, куди повинна була висадитись морська піхота союзників. "Омаха" стала найпекельнішою точкою всієї операції.

Усього лише рік тому молодий Хел Баумгартен ще навчався в Нью-Йоркському університеті і був перспективним бейсболістом, але зараз довкола нього вирувала війна. Однією з причин, через яку хлопець вирішив воювати, була його віра. Юдей за віросповіданням, Хел бачив фільми про звірства в нацистських концтаборах. Як і іншим євреям-солдатам, йому запропонували вказати на особовому жетоні інше віросповідання. Якби юнак потрапив у полон – це могло б врятувати йому життя. Проте, Хел мав власні переконання.

Чим закінчилась одна з ключових операцій Другої світової війни – дивіться у програмі.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі