Таку думку 24 каналу висловив співголова ГІ "Права справа" Дмитро Снєгирьов.

Читайте також: У Раді ще рік тому рекомендували переробити склади поблизу Ічні, – нардеп

Як розповідає фахівець, ще після вибухів у Балаклії Харківської області навесні 2017 року РНБО прийняла рішення щодо розосередження боєзапасів з метою уникнення подібних масштабних катастроф. Але, зауважує Снєгирьов, ніхто реально не був покараний. І вирішили не чіпати начальника Генштабу Віктора Муженка. Більше того, харківський суд поновив на посаді і компенсував всю зарплатню начальнику складів у Балаклії. Це, наголошує експерт, виклик здоровому глузду. Тому що можливого винуватця у вибухах навіть матеріально не покарали.

Вибухи на військових складах біля Ічні: дивіться відео

Після вибуху складу в Калинівці на Вінниччині рік тому постало питання, що Муженко не виконав розпорядження РНБО. В Україні три великих і десять менших складів із боєзапасами. І склад в Ічні ще рік тому називали одним із проблемних. Була розроблена технічна документація щодо проведення будівельних робіт, а уряд виділив сто мільйонів гривень на підвищення життєздатності складів. Боєприпаси повинні були зберігатися в бункерах. Але це не зроблено. Де тоді ці гроші? Чому склади знову вибухають? Вже після Балаклії було зрозуміло, що треба підвищувати їхню пожежобезпеку і рівень охорони з землі і повітря,
– наголосив Дмитро Снєгирьов.

Експерт також зазначив: склад в Ічні розташований недалеко від російського кордону. І, відповідно, міг стати об’єктом уваги агресора. Чому тоді цей об’єкт не охороняється належним чином?

Читайте також: Вибухи складів з боєприпасами в Ічні: останні новини

"Вибухи на складі в Ічні говорять про те, що жодних висновків влада не зробила. Показово, що вибухи сталися в момент проведення в Україні спільних військово-повітряних навчань з НАТО. Ми продемонстрували нездатність розпоряджатися наданими нам зразками зброї і зберігання власних боєприпасів. Якщо і зараз не будуть прийняті рішення по Генштабу і Муженку, то це свідчитиме, що немає реального кримінального покарання за подібні дії. І відсутність покарання призводить до трагічних наслідків. Варто ставити під сумнів версію диверсії" – переконаний Снєгирьов.

Нагадаємо, рано-вранці 9 жовтня почалися вибухи на 6-му арсеналі біля міста Ічня на Чернігівщині. У зв’язку з цим евакуйовано близько 10 тисяч місцевих жителів та закрито повітряний простір. Постраждалих немає.

Через вибухи на арсеналі на Чернігівщині на місце події вилетів прем’єр Володимир Гройсман.

За попередніми припущеннями журналістів, вибухи на військових складах на Чернігівщині – це чергова диверсія Росії.