Світова статистика свідчить, що від 8% до 30% ветеранів з різних країн світу стикаються з посттравматичним стресовим розладом, пише МОЗ. Проте зазначається, що якщо у ветеранів немає цього розладу, їм часто необхідне лікування, реабілітація та підтримка для повернення у громаду.

Читайте також: Ще одне гучне самогубство силовика сталося на Херсонщині, – ЗМІ

Доступ до підтримки психічного здоров’я ветерани зможуть отримати вже на первинному рівні медичної допомоги – у терапевта чи сімейного лікаря. Також діятимуть окремі центри, спеціалізовані відділення у поліклініках, соматичних лікарнях,
– йдеться у повідомленні.

Ветеран матиме чітку карту послуг, сервісів, служб. "Він не залишатиметься сам на сам зі своїми проблемами, а знатиме, куди звертатись по допомогу", – додає МОЗ.

Нагадаємо, за чотири роки війни, яка триває на Донбасі, окрім загибелі військових на фронті чи через травми, чимало з них покінчили з життям самогубством.

За даними головного військового прокурора Анатолія Матіоса з посиланням на офіційну статистику ЄРДР станом на 1 квітня 2018 року, за час проведення АТО щонайменше 554 особи вчинили самогубство.

Крім цього, голова Комітету Верховної Ради у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО і людей з інвалідністю Олександр Третьяков заявив, що "в Україні вже більше тисячі людей, які воювали в АТО і закінчили суїцидом".