У той час, коли на чергових виборах явка не дотягнула до 40%.

Зростання активності виборців може бути пов’язане із веденням агресивної кампанії штабом Юрія Вілкула, який зміг мобілізувати пасивну частину свого електорату.

З іншого боку, демократичні сили у місті вели активну агітацію за своїх кандидатів.

Зокрема Юрій Вілкул спромігся провести через міськраду рішення щодо виділення 50 мільйонів гривень матеріальної допомоги 100 тисячам криворіжців. У КВУ це назвали підкупом.

Кандидат у мери Кривого Рогу Інна Іванченко розповіла, що команда Вілкула від початку працювала з малозабезпеченими сім’ями, з числа яких вони виділили лояльних людей, яким і виділили ці кошти. Потім були складені списки усіх лояльних криворіжців.

За її словами, згодом саме ці списки використовували для того, щоб організувати підвіз цих людей, аби ті проголосували за Вілкула. Жінка переконана, що ця технологія дуже вплинула на результати виборів.

Місцевий активіст та депутат міськради від "Сили Людей" Юлій Морозов говорить, що у Кривому Розі "підвіз" — схема відома. Вона реалізується так: спілки ветеранів звертаються до спонсорів з проханням виділити гроші на підвезення людей похилого віку, і спонсори виділяють.

Однак депутат переконаний, що навряд підвіз зможе суттєво спотворити результати виборів.

Порушення дійсно були, але чи масовими і чи могли вплинути на результати виборів, ми скажемо пізніше,
— запевнив Морозов.

У свою чергу координатор ГМ "Опора" Ольга Айвазовська додала, що до 15-ї години підвезення людей припинилась. Вона припустила, що це пов’язано з тим, що цей спосіб непрямої агітації виконав свою місію.

Морозов переконаний, що усі "напівшахрайські" схеми не зможуть перевершити число криворіжців, які свідомо прийшли на вибори і проголосували:

Явка безпрецедентна. Люди вже перемагали Вілкула, я дуже вірю, що це відбулось і зараз, але давайте дочекаємось цифр.

Сум’яття у коло демократичних сил внесла зміна кандидата від "Самопомочі" Юрія Милобога на нардепа Семена Семенченка. Якщо у партії цю рокіровку вважали успішною, то у середовищі криворізьких активістів сприйняли це у більшій мірі негативно.

Але Юлій Морозов попросив не перебільшувати значення цього факту. На його думку, це лише на якийсь час послабило "криворізьку опозицію". Він стверджує, що люди швидко прийшли до тями і продовжили боротьбу.

Однак, штабу Вілкулу вдалося розкрути кампанію проти чужинців. Місто масово заполонили білборди з гаслом: "Мера виберемо ми або владу захоплять вони".

Депутат Верховної Ради Єгор Соболєв побачив у цьому розпалювання ворожнечі між українцями і подав відповідну заяву до місцевої поліції.

У правоохоронців розповіли, що у Кривому Розі за день голосування надійшло понад 30 повідомлень щодо порушення виборчого законодавства.

Такі дані озвучив перший заступник начальника криворізького відділу поліції у Дніпропетровській області Микола Верповський.

За його словами, протягом 24-х годин правоохоронці кваліфікують ці повідомлення: або як кримінальні провадження, або як звернення громадян.

Отже, результати виборів покажуть, чи чорні технології досі мають вплив на результати виборів.