Голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук розповіла, що кожен, хто хоче піти на голосування 21 липня не за місцем реєстрації, повинен подати заяву до органів ведення державного реєстру виборців і тимчасово змінити місце голосування.

Читайте також: Як голосувати не за місцем прописки: ЦВК спростила процедуру

"Для виборців, чия виборча адреса розташована на тимчасово окупованій території достатньо лише паспорта з відповідною реєстрацією. Для всіх інших доведеться додати підтверджуючі документи, що ви дійсно будете в день голосування в тому місці, де хочете проголосувати", – розповіла вона.

Також 29 травня у ЦВК зазначили про зміни до постанови від 2012 року щодо тимчасової зміни місця голосування виборця. А це означає, що тепер порядок зміни голосування не передбачає подання документів (копій документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси. Потрібні лише паспорт і відповідна заява.

Як проголосувати не за місцем реєстрації?

  1. До 15 липня треба прийти в Держреєстр виборців у тому місті, де плануєте голосувати.
  2. З собою треба взяти паспорт.
  3. На місці написати заяву з проханням тимчасово змінити місце голосування.
  4. Тоді вам нададуть посвідчення про тимчасову зміну місця голосування, з яким (а також з паспортом) треба буде прийти голосувати 21 липня.

Читайте також: Позачергові парламентські вибори: дата

Відповідно до пропорційної системи виборці під час голосування отримають два бюлетені – для голосування у загальнодержавному багатомандатному та одномандатному виборчих округах.

"Тому якщо будете перебувати за межами свого округу, ви зможете проголосувати лише у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі", – додала Сліпачук.

Читайте також: Вибори до Верховної Ради: які партії проходять до парламенту

Як змінити місце реєстрації на парламентських виборах, дивіться інфографіку:
Як правильно змінити місце реєстрації – інфографіка
Як правильно змінити місце реєстрації – інфографіка

Як проголосувати не за місцем прописки: дивіться сюжет 24 каналу

Що відомо про позачергові парламентські вибори?Президент України Володимир Зеленський 21 травня видав указ про розпуск Верховної Ради восьмого скликання. Позачергові вибори до українського парламенту відбудуться 21 липня 2019 року.

На парламентських виборах 2019 року до Верховної Ради мають шанси потрапити 5 партій, які набирають 5% та більше голосів виборців. За результатами опитування "Рейтингу", це – "Слуга народу", "Опозиційна платформа – За життя", "Голос", "Європейська Солідарність" і ВО "Батьківщина".

рейтинги партій Верховна Рада вибори
Які партії проходять у Раду: інфографіка 24 каналу

Як проходить останній день зміни місця голосування: