Про це заявив прес-секретар патріарха Московського Кирила священик Олександр Волков, передає ТАСС.

Читайте також: Провокація, США та розкольницькі церкви: Лавров висловив обурливу позицію Кремля щодо Томосу

За його словами, відповідь Синоду Російської Православної церкви на рішення Константинопольського патріархату щодо України буде адекватною та жорсткою.

Оцінку всього того, що було зроблено Константинопольським патріархатом дасть Священний синод, який збереться у Мінську 15 жовтня. У будь-якому разі, відповідь буде адекватною та жорсткою. Синод висловить недвозначну позицію щодо тих рішень, які було ухвалено у Стамбулі,
– зауважив священнослужитель.

Водночас він не оприлюднив, які конкретні рішення буде ухвалено, та заявив, що слід трохи почекати.

"Велика частина українського суспільства підтримує "канонічну Українську церкву", вона має свої шляхи розвитку та цілепокладання. Вона є невід'ємною частиною українського суспільства. А після рішень Синоду Константинопольського патріархату щодо українського питання авторитет патріарха Кирила ще більше зросте серед вірян", – переконує Волков.

Також речник Кирила вважає, що потрібно оцінити авторитет тих, хто політичними способами намагається посилити напругу навколо українського церковного питання, вибудовує взаємини з розкольниками (так російська сторона називає Українську православну церкву та Єдину помісну церкву в Україні – 24 канал), вторгається на чужу канонічну територію, та тих, які політичні методи впливу направляють всередину церковної громади.

"Українська православна церква (Московського патріархату – 24 канал) є єдиною канонічно визнаною та продовжить своє служіння", – наголосив прес-секретар патріарха Московського.

Нагадаємо, раніше митрополит РПЦ Іларіон заявляв, що рішення Синоду щодо українського питання будуть такими, як "цього вимагають церковні закони".

Як розгортаються взаємини між РПЦ і Константинополем через надання Томосу Україні? 7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. Цю подію панічно розкритикували в РПЦ, назвавши відповідний крок "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.

11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. У РПЦ досить очікувано на це відреагували. За словами представників російської церкви, це є "легалізацією розколу" та матиме "сумні наслідки".

Також представники Російської православної церкви неодноразово лякали, що надання Томосу Україні супроводжуватиметься кровопролиттям і насильницьким відбиранням їхніх храмів.

За словами очільника УПЦ КП Філарета, Єдину помісну церкву в Україні буде створено до кінця 2018 року, а ті церкви, які не долучаться до неї, повинні будуть називатися "Російська православна церква в Україні".

Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео

Україна отримує томос: хроніка останніх подій