Про це пише Ендрю Крамер для The New York Times.

За словами прес-секретаря Міноборони України Олександр Мотузяника, в середу, 19 грудня, залп ракетної артилерії потрапив і в селище Зайцеве, що розташоване неподалік.

Читайте також: У мережі показали зухвалий смертельний обстріл українського містечка з боку терористів

"Бойові дії небезпечно наблизилися до фільтрувальної станції, де міститься отруйний газоподібний хлор, і це стривожило західних чиновників", – йдеться у статті.

Автор публікації зауважує, що під загрозою опинилися труби, по яких проходить газ, що за часів Першої світової війни використовувався як хімзброя.

"Якщо вони вибухнуть у цьому районі Донбасу, поблизу від місць проживання людей, наслідки можуть бути згубними", – прокоментувала ситуацію представник Держдепартаменту США Хізер Ноєрт.

Тим часом українська влада пов'язує ескалацію з рішенням Росії відкликати своїх офіцерів зі спільної російсько-української контактної групи. При цьому МЗС Росії обвинувачує Україну, заявляючи, що її військові погрожували офіцерам РФ і що "вся відповідальність за можливі наслідки повністю лягає на українську сторону", нагадує журналіст.

Читайте також: Загострення на Донбасі: яку нову "многоходовочку" розігрує Путін?

Провал у миротворчих зусиллях розпочався з того моменту, коли Росія вийшла зі Спільного центру з контролю і координації режиму припинення вогню. Ця організація допомагала моніторити перемир'я і дозволяла українським військовим зв'язуватися з бойовиками за посередництва російських офіцерів,
– зазначає Крамер.

Нагадаємо, 19 грудня Росія припинила участь у Спільному центрі контролю і координації (СЦКК). Причиною рішення став запланований з 1 січня 2018 року новий порядок в'їзду в Україну громадян Росії, в тому числі введення попереднього електронного повідомлення про намір відвідати країну. 20 грудня всі російські офіцери СЦКК покинули територію України.