Про підозри повідомили у Генпрокуратурі, не називаючи імен осіб. Проте відомо, що мовиться саме про Вілкула та Колєснікова.

Читайте також: Суддя Антикорупційного суду назвав терміни повного винищення корупції

У жовтні 2018 року Верховна Рада вже намаглась, проте врешті відмовилася зняти депутатську недоторканність з Вілкула. У регламентному комітеті це пояснили недостатньою кількістю нардепів у сесійній залі на момент голосування. Не зняли недоторканність тоді і з Колєснікова.

У чому підозрюють Вілкула?

ГПУ з’ясувала, що протягом 2011-2012 років ексголова Дніпропетровської ОДА надав земельні ділянки сільськогосподарського призначення гірничо-збагачувальним комбінатам. При цьому чиновник змінював цільове призначення ділянок з сільськогосподарських земель на землі промисловості.

Посадовець знав, що розпорядження землями, які належать сільськогосподарським підприємствам, не належить до повноважень ОДА. Тож чиновник свідомо порушив закон.

Через це близько 2 тисяч пайщиків зазнали збитків на суму понад 12 мільйонів гривень, втративши землі загальною площею майже 21 гектар. А держава зазнала збитків на майже півмільйона гривень через знищення родючого шару ґрунту при проведенні гірничих робіт підприємством.

Крім того, колишній голова ОДА видав розпорядження про зміну цільового використання 23 земельних ділянок загальною площею понад 45 гектарів. Ці землі перебували у власності одного з товариств з обмеженою діяльністю. Цільове використання земель сільськогосподарського призначення змінили на землі промисловості, що є незаконним.

Олександру Вілкулу оголосили підозру
Олександр Вілкул очолював Дніпропетровську ОДА

У чому підозрюють Колєснікова?

У період з червня-грудня 2012 року колишній голова Агентства держмайна України вчинив незаконні дії, зловживаючи службовим становищем. Через це відбулося відчуження об’єктів нерухомості – виробничого та лабораторно-побутового корпусу Державного підприємства "Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я.Ю. Осади" у Дніпрі площею майже 7 тисяч квадратних метрів.

Цей інститут є єдиним на території України підприємством, яке займалося виробництвом стволів реактивних систем залпового вогню "Град", "Смерч", "Ураган", систем охолоджування головок самонаведення ракет, труб, тощо. Підприємство має стратегічне значення для економіки та безпеки держави. Воно не підлягає приватизації, не може бути відчужене, вилучене, передане до статутного капіталу господарських організацій. Щодо підприємства не можуть вчинятися дії, наслідком яких може стати відчуження його майна.

Так, посадовець підписав відповідні документи, якими фактично вилучив приміщення з переліку майна підприємства. Це дозволило незаконно приватизувати приміщення. Збитків завдано на понад 16 мільйонів гривень.

Дмитро Колєсніков
Дмитро Колєсніков очолював Агентство держмайна України