Група українських активістів під назвою "Кіберхунта" зламала електронні скриньки кремлівських чиновників і знайшла в них листи, в яких містився документ із 8 інструкціями щодо поширення інформації про збитий Boeing 777, пише The Times.

Читайте також: Збиття Boeing 777 на Донбасі: у Нідерландах готують серйозне підґрунтя для вердикту

Ці вісім пунктів мали на меті покласти провину за катастрофу на Україну, хоча "Боїнг" був збитий російською ракетою "земля-повітря". Документ датовано 20 липня 2014 року – тижнем, коли сталася аварія, зазначають автори публікації.

Одна із установок спонукала офіційних осіб порівнювати катастрофу із вбивством ерцгерцога Франца Фердинанда напередодні Першої світової війни і звинувачувати Київ у провокуванні нового світового конфлікту,
– йдеться у статті.

Інструкція під заголовком "Тематичні лінії для роботи в полі політики" була серед багатьох інших документів із так званих "сурковських витоків", названих на ім'я кремлівського маніпулятора та радника Володимира Путіна Владислава Суркова.

"Цей документ – єдиний письмовий доказ, який підтверджує, що РФ активно розробляє стратегії щодо дезінформації та намагається поширити їх на глобальну аудиторію. Досі нам не вистачало доказів того, що російська держава вдається до поширення неправдивої інформації. Ми чули їхніх дипломатів і ЗМІ, але в письмовій формі нічого не було", – прокоментував для видання парламентар від Консервативної партії Великобританії, експерт із питань Росії Боб Сілі.

Читайте також: Слідчі у справі збитого Boeing 777 прокоментували знімки без ракети "Бука", які надала Росія

У чому резонанс справи про збиття Boeing 777? 17 липня 2014 року на Донеччині був збитий пасажирський літак Boeing 777, загинули 298 осіб. У вересні 2016 року представники міжнародної слідчої групи заявили, що літак був збитий ракетою з комплексу "Бук", привезеного з Росії.

Що таке "сурковські витоки"? Це листи, які вдалося отримати українським хакерам із облікового запису, пов'язаного з помічником Путіна Владиславом Сурковим. У них ішлося про комплексні заходи щодо дестабілізації політичного життя в Україні.