Як пише одеське видання "Думская", саме він набрав найбільшу кількість балів серед всіх учасників конкурсу.

Під час співбесіди отримав 19,5 бал і краще за інших кандидатів вирішив ситуативні завдання на другому етапі конкурсу, набравши 13 балів з 16 можливих.

Сам Терещук зізнався, що вирішив взяти участь у конкурсі на посаду заступника голови Одеської ОДА, оскільки на ній доведеться зокрема займатися координацією роботи правоохоронців.

Чому я вирішив йти на цю посаду? Один з напрямків діяльності – це координація роботи правоохоронних органів, питання дуже важливе для регіону. Моє життя пов'язане з правоохоронними органами – я пройшов шлях від міліціонера до начальника київської поліції. Я готовий працювати і знаю, як це робиться,
– сказав Терещук.

Довідка: 53-річний Олександр Терещук родом з Вінниці. Він працював на різних посадах в правоохоронних органах понад 30 років.

З 2012 до 2014 очолював УМВС України у Волинській області. У грудні 2013 року, міліціонер мав конфлікт із місцевими активістами, які критикували його за наказ про відрядження волинського підрозділу "Беркуту" до Києва.

У 2014-2015 Терещук очолював вже столичну міліцію, проте потрапив під дію закону про люстрацію.

Але у липні 2015-го Президент України Петро Порошенко особистим указом скасував люстрацію Терещука, його звільнив Аваков лише у грудні 2015-го.