Росія має великі плани щодо забезпечення свого домінування у Європі і перший крок до цього вже зроблений. Про це під час спільної зустрічі із главою польського МЗС Яцеком Чапутовичем заявив держсекретар США Майк Помпео, передає "Укрінформ".

Читайте також: Як Путін може допомогти ОБСЄ отримати вільний доступ на окупованому Донбасі

Сьогодні ми повинні піклуватися про збільшення оборонних можливостей НАТО з огляду на можливу російську агресію. Війна на європейській землі і те, що відбувається в Україні відкрили нам очі на те, що росіяни можуть спробувати запустити другий фронт саме тут,
– сказав Держсекретар США.

Так, Помпео наголосив, що у захисті "вільних народів Європи" має відіграти важливу роль НАТО.

"Натомість ми – як США, так і західні демократії, – маємо зробити все, що в наших силах, аби затримати такі атаки, як, наприклад, агресію в Україні, анексію Криму чи нічим не спровоковану атаку на українські кораблі в Чорному морі", – пригадав Помпео українське питання.

Американський політик додав, що спроби Росії дестабілізувати Європу повинні бути зустрінуті рішучим опором. Одним з таких кроків він назвав присутність НАТО на східному фланзі і реагування за принципом: атака на одну країну є атакою на весь Альянс.

Додамо, що глава польського МЗС Яцек Чапутович припустив, що у майбутньому в Польщі можуть бути розміщені американські ядерні ракети. Така зброя, на його думку, а також війська пішли б на користь Європі.

Зазначимо, що Майк Помпео у телефонній розмові із главою російського МЗС заявив про намір запровадити додаткові санкції проти Москви. Обмежувальні заходи пов’язані із отруєнням Сергія та Юлії Скрипалів.

Що відомо про російську агресію в Україні?

– У 2014 році Російська Федерація анексувала Крим та зав'язала війну на Донбасі.

– 25 листопада 2018 року Росія атакувала українські військові кораблі поблизу Керченської протоки, захопила ці судна та взяла у полон їх екіпажі.

– Тривалий час РФ утримує у російських колоніях і СІЗО українських політв'язнів, яких незаконно ув'язнили за підставними звинуваченнями.