Проєкт створений за підтримки Parimatch

Та попри все, більшість з нас відреагували відразу та кинулись захищати рідну землю на різних фронтах. Утім, бажаючих відстоювати свободу України зі зброєю в руках було настільки багато, що наявної амуніції усім не вистачало.

"Через те, що приплив людей був настільки великий, не вистачало абсолютно всього. Бракувало плитоносок, самих плит, касок, машин, прицілів. Не вистачало практично всього, адже людей йшла неймовірна кількість", – розповідає киянин, військовий Збройних Сил України з позивним Цезар.

Для нього повномасштабне вторгнення не було сюрпризом. Його підрозділ готувався до цього багато місяців, розроблялись різні сценарії розвитку подій та відповідні дії до кожного з них.

Ментально я був готовий до цього, ми знали майже напевно. До останнього я гнав від себе думки, що це буде настільки масштабно, тому сприймати все морально, коли саме твоє місто починають бомбити і коли у твоє місто починають заходити війська, було складно. Але це в тобі зароджує ще більше мотивації для того, щоб захищати свою землю,
– ділиться військовий.

Війна для Цезаря триває ще з 2014 року

До війни Цезар мав хорошу роботу і власний бізнес. Але країна-агресорка забрала його безтурботне життя. Після анексії Криму у 2014 році, він, не задумуючись, покинув все і пішов захищати рідну землю.

"Коли все це почалося, я зрозумів, що мені треба допомагати своїй країні, захищати свій дім. Я прийняв для себе рішення пройти відбір в один із підрозділів ЗСУ", – розповідає боєць.

Цезар каже, що для нього за всі роки війни найскладніше бачити, як страждають звичайні люди.

І під час АТО, і зараз страждають люди, які ні в чому невинні, руйнуються їхні домівки. Морально дуже важко це переживати, хочеться допомогти всім, але ти цього не можеш. Знову ж таки, доводилося звертатися до друзів, щоб вони долучилися, бо дуже хотілося допомогти, тим хто постраждав від російської агресії,
– каже Цезар.

Військові були готові до повномасштабної війни Росії проти України

Цезар згадує, що на початку російського вторгнення у 2014 році більшість військових були не готові до бойових дій. Як морально, так і оснащенням. Але за останні роки ситуація кардинально змінилась. 24 лютого 2022 року готовність була максимальною.

"Злагоджені дії військових та чітке розуміння того, що ти повинен робити і де ти маєш бути, безліч інформації та робота не лише наша, а й підрозділів всіх силових структур, які працювали на знищення та завдання шкоди противнику – це все зруйнувало плани тих, хто хотів нас захопити", – запевняє військовий.

Війна вплинула на світогляд українців

Цезар каже, що повномасштабне вторгнення сильно змінило світогляд багатьох людей, які раніше робили вигляд, що війни в нашій країні немає.

Військовий пояснює, що важко було спілкуватись з людьми, які розповідали, що це "не їхня війна", "нехай воює Президент, самі луганчани чи донеччани".

Коли це відбувалося тільки на територіях Луганської та Донецької областей, дуже багато людей не усвідомлювали і не розуміли, наскільки це велика проблема. Мені важко було їм логічно це пояснювати, бо мене ніхто не хотів слухати, а лише знаходили собі виправдання,
– згадує Цезар.

Він переконаний, що таке мислення та погляди вкрай неправильні, адже вся Україна – наш дім, а воюють за цей дім не політики, а звичайні хлопці. Вони захищають свій будинок, чийсь будинок і загалом свою землю.

"Те, наскільки вміло та якісно вони воюють, настільки це й не дає супротивникові просунутися вглиб. Це показали 2014, 2015 і 2016 роки, коли росіяни отримали хорошу відсіч і зупинилися там, де зупинилися, бо їм не дали далі пройти. Зараз все відбувається в масштабах усієї країни. І я думаю, що ті люди, які на початку вторгнення не розуміли, зараз усвідомили, що потрібно було поставитися серйозніше і розпочати допомагати і вносити свій внесок у цю історію завчасно", – розповідає боєць ЗСУ.

Parimatch підтримує військових з 2016 року

Військовий пригадує, що Parimatch підтримував військових ще у 2016 році. Тоді представники компанії просто вийшли на хлопців та придбали те, що їм було необхідно.

Коли мені знайомий сказав, що є величезна компанія Parimatch, яка хоче допомагати військовим, хто захищає свою країну, спершу я сприйняв це скептично. Але вже згодом в процесі спілкування з представниками, коли я не відчув того, що за допомогу від нас чогось хтось вимагатиме, я зрозумів, що вони просто хочуть допомагати, адже зараз у їхній країні війна,
– сказав Цезар.

Після початку повномасштабної війни Росії проти України Parimatch почала працювати як справжня волонтерська організація.

"Я бачу трансформацію цієї компанії, яка насправді стала волонтерським центром у багатьох аспектах. Коли бачуся з хлопцями та спілкуюся, я знаю чим вони займалися до війни, дивлюся на них сьогодні – і мені подобається бачити той внесок, який вони роблять і яку колосальну допомогу вони надають. Коли волонтери, працюючи у зв'язці, знаходять все, що потрібно, привозять із інших країн – це класно. Бо незважаючи на те, що в тебе, можливо, є гроші купити ту чи іншу річ, ти просто не можеш це зробити, бо не можеш цього знайти. Тому чимало людей витрачає дуже багато свого часу, щоб щось знайти, перевірити та доставити в Україну", – пояснює військовий.

Найбільше ЗСУ потребують техніки та автомобілів

Зараз із оснащення здебільшого військовим не вистачає техніки та автомобілів, проте волонтери продовжують робити все, аби забезпечити наших військових всім необхідним.

Цезар наголошує, що допомога дуже потрібна і дуже важлива, навіть якщо вона здається маленькою і незначною.

Часто чогось не вистачає, дуже часто щось згоряє, ламається. І для того, щоб воювати якісно, тобі потрібен той чи інший стаф (амуніція – 24 канал). Іноді для виконання завдань тобі потрібна хороша машина, тобі потрібен прилад нічного бачення, тепловізор або приціл, бо без цього ти просто не виконаєш завдання,
– пояснює Цезар.

Він зі своїми побратимами продовжує робити все, аби загарбники якнайшвидше покинули наші землі. Він впевнений, що завдяки спільним зусиллям вже скоро настане той час, коли ми знову будемо жити під мирним небом. А наближає перемогу допомога кожного з нас.

"Кожен має приносити користь своїй країні як може. Допомагати тим людям, які воюють. Адже перемога в цій війні залежить від того, наскільки кожен у неї вкладатиметься. До нас будуть ставитися так, як ми дозволимо до себе ставитися. І якщо ми зараз покажемо зуби, відстоїмо свої позиції і завдамо нищівного удару ворогу, то наступного разу їм доведеться добре подумати чи варто це робити ще раз", – запевняє Цезар.

Проєкт створений за підтримки Parimatch