"Мені часто наводять Польщу як приклад, але там, якщо чітко не встановлено, чия це є земля, вона ніколи не буде надаватися в розробку родовищ. Згідно ж змін до нашого законодавства, ця земля може вилучатися для так званих суспільних потреб. На Львівщині, де я живу, багато такої землі, і вже можна уявити, як цю землю починають вилучати рішенням суду для так званих суспільних потреб. Це вже хотіли зробити під Євро – і це був бунт, Коліївщина, люди просто готові були за вили взятись", - розповіла Ірина Сех в інтерв'ю "Главкому".

Нардеп додала, що законодавчі особливості розробки в Україні родовищ сланцевого газу та його видобутку вивчали фахівці зі Сполучених Штатів.

"В мене є звіт американської сторони, який я буду озвучувати, – вчені вивчали, наскільки наше українське законодавство прилаштоване до подібних робіт. Більше ніж на 150 сторінок один том і другий. Представники серйозних наукових інституцій пишуть, що потрібно внести зміни до Земельного кодексу, що можна розпоряджатися тільки приватизованою земельною ділянкою, а не так, як хоче наша нинішня влада", - пояснила вона.

"І вони дають пропозиції внесення змін десь до 50 українських законів, де чітко пишуть, що і як треба врегулювати. Але наша влада цього не чує і все бігом проштовхує, щоб показати в Давосі ніби в нас немає репресій, але є сланцевий газ", - вважає представник "Свободи".

Нагадаємо, 24 січня цього року міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький у Давосі, в присутності Президента України Віктора Януковича та Прем’єра Нідерландів Марка Рютте, підписав газову угоду між Shell та компанією "Надра Юзівська".