Він вважає підписані домовленості тимчасовою перервою перед більш серйозними випробуваннями.

Я скептично відношусь до виконання домовленостей з боку Росії, тому що те, що Росія підписує, потім підлягає перегляду з її боку, або зовсім невиконанню. Росія давно готувалсь до гарячої газової війни. Росія закачала об'єми газу в підземні сховища в Європі для того, щоб мати можливість на якийсь час, в найкритичніші морозні дні, осушити газотранспортну систему України і підтримати свої контракти з європейськими споживачами, – каже експерт.

Також він зазначив, що цілком можливим, що підписані газові домовленості не будуть виконані.

Є інформація, що за підписання такої угоди ЄС піде на негласні поступки в санкціях щодо Росії, відійде від якихось санкцій, – каже Боровик.

Боровик каже, що влада розуміє, що ця домовленість можлива на місяць. А надалі все піде за сценарієм, який описано вище.

Якщо буде осушена газотранспортна система, не буде реверсу з Європи в Україну. А це означає ще менше лімітів газу для бюджетних установ. Якщо влада це розуміє, тоді це дійсно можна розцінювати не як перемогу на опалювальний сезон, а як передишку для того, щоб підготуватися, – вважає експерт.

Експерт стверджує, що такі домовленості можуть бути досягнуті через тиск з боку Європи.

Влада повелась на тиск Росії та її друзів в Європі. Тиск на Росію послаблюється, тому ми маємо бути готові до найгіршого, – каже Боровик.