Так, за свої слова про подачу води до Криму в обмін на виведення російських військ з Донбасу виправдався глава найбільшої парламентської фракції "Слуги народу" Давид Арахамія. Пояснити свої слова, сказані в ефірі одного з українських телеканалів, він вирішив на власній фейсбук сторінці.

У Росії вже відповіли на "пропозицію": У Путіна відповіли на заяву Арахамії про воду для Криму в обмін на виведення військ

Мої вчорашні слова про воду наробили багато шуму і сьогодні ми змушені виправдовуватися за те, чого не було,
– зауважив він.

Арахамія наголосив: у "Слузі народу" ніколи не підіймалося питання про відновлення водопостачання до Криму. Позиція парламентської фракції, за його словами, – незмінна: Крим є незаконно анексованою частиною України.

"Ідея про відновлення постачання води на півострів в обмін на виведення російських військ з Донбасу не моя. Так поставив питання ведучий і запитав, яка моя особиста думка з цього приводу. Питання було сформульовано так, ніби альтернативних варіантів не існує, і я відповів, що вважатиму це достатнім компромісом. І тричі повторив, що це моя особиста позиція", – додав політик.

Актуально: Це пастка, – Умеров відповів Арахамії на бажання подати воду в Крим

Він зазначив також, що питання компромісів є дуже складним для українського суспільства. Арахамія зрозумів, що за "здавалося б таким простим питанням, як вода, стоїть серйозний юридичний і дипломатичний зміст".

Хтось вважає, що нехай краще ллється вода, ніж проливається кров солдат. Хтось з цим категорично не погоджується. Але всі ми точно погоджуємося з тим, що хочемо кращого майбутнього для своєї країни. На це питання не можна відповісти за 30 секунд на ток-шоу. І нехай це буде для мене наукою на майбутнє,
– додав "слуга народу".

Арахамія також вибачився перед всіма, кого образили його слова та розповів, що дуже любить український Крим.

Чому розгорівся скандал з Арахамією? Бо він підтвердив у прямому ефірі одного з телеканалів, що достатнім компромісом буде, якщо Україна дасть воду анексованому Росією Криму в обмін на виведення військових формувань цієї держави з території Донбасу. На ці слова з’явилась бурхлива реакція як українських, так і російських політиків.

Чому питання постачання води у Криму зараз активно обговорюється:

  • Україна забезпечувала до 85% потреб Криму у прісній воді через 400-кілометровий Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після російської анексії у 2014 році постачання припинили.
  • Криза з водою на півострові почалася влітку 2018 року, адже Крим накрила сильна засуха. Тоді пересохла одна з найбільших річок півострова – Біюк-Карасу. Вже у 2019 році в селі Кизилове поблизу Севастополя повністю висохло озеро.
  • Через нестачу прісної води за роки окупації ґрунти на півострові стали засолені і неродючі.
  • У січні 2020 року представники окупантів у Криму заявили, що стан з водою на півострові катастрофічний – її вистачить на 90 – 100 днів.