Пора збільшити ціну, яку Росії доведеться заплатити за свої акти агресії в Україні, за кібеартаки на західні демократії та за спроби внести розбрат у трансатлантичний союз, закликає колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен у своїй статті для Financial Times.

Читайте також: Путін загрузає в санкційному болоті і не знає, як з нього вибратися, – експерт

До цього завдяки дії санкцій вдалося завдати важкого удару по російській економіці, а послабити штрафні заходи зараз означало б "дати фору" всім авторитарним правителям і диктаторам, зменшивши відплату за їхню агресивну політику, розмірковує Расмуссен.

"Росія зараз веде проти Заходу "холодну війну на виснаження", пише політик. Путін хоче розхитати трансатлантичну єдність, особливо в питанні санкційної політики. Декілька тижнів тому я почав побоюватися, що президент Росії переможе в цій війні. Якщо так станеться, нас чекають трагічні наслідки", – застерігає Расмуссен.

Саме тому Європа повинна була підтримати дії США щодо розширення нових санкцій проти Росії, натомість Вашингтон наштовхнувся на хвилю критики та нерозуміння з боку західних політиків, йдеться у публікації.

Читайте також: ЄС погрожує розпочати торгову війну через нові санкції проти Росії, – блогер

"Берлін навіть побачив у планах США загрозу для будівництва нафтопроводу "Північний потік – 2" і прагнення підвищити поставки американського скрапленого газу в Європу, проте у Штатів є підстави опиратися будівництву цього нафтопроводу – така позиція повністю виправдана", – вважає колишній генсек.

Законопроект про введення нових санкцій – зовсім не троянський кінь. Тому, замість погроз на адресу США, Європі слід продовжувати співпрацю з Вашингтоном задля посилення тиску на Росію,
– впевнений Расмуссен.

Читайте також: Відповідь на санкції: Росія вимагає видворити частину американських дипломатів

Нагадаємо, 25 липня Палата представників Конгресу США проголосувала за законопроект, яким впроваджуються санкції проти Росії та обмежується право президента США Дональда Трампа знімати чи навіть пом'якшувати санкції проти Москви. У ЄС негативно сприйняли законодавчу ініціативу Вашингтона щодо розширення штрафних заходів проти РФ, вимагаючи спільно координувати дії.

Натомість 27 липня Сенат США все ж схвалив
санкційний законопроект.