За його словами, знахідці приблизно 80 – 100 років. Розкопки, про які мовиться, проводять приблизно за 11 метрів від Потьомкінських сходів.

Також розкопки Старший, ніж Стоунхендж: на розкопках кургану українські археологи знайшли древній кромлех

Ймовірно, був ліками

Банку з восьминогом знайшли серед десятків інших медичних флаконів. Їх датування – приблизно 1930 – 1940 роки. Маленький восьминіг був залитий формаліном. Тому, ймовірно, його мали використовувати, як лікувальний засіб.

Тобто, поки всі ми - одесити і гості нашого міста (а також наші батьки, дідусі та бабусі) прогулювалися по плитці, він спочивав у формаліні на глибині півтора метра в спеціально виготовленому посудині як анатомічний препарат,
– додав науковець.

Знайшли восьминога на розкопках у центрі Одеси
Восьминіг у банці, якого знайшли археологи / Фото Андрія Красножона

Що таке формалін?

Це водометанольний розчин Формальдегіду. Зазвичай безбарвна прозора рідина з різким подразнювальним запахом.

Її використовують як засіб для дезінфекції, фіксації. Найбільш поширений формалін, як засіб для протруювання насіння зернових культур проти різних видів грибів сажка.

Інформація взята з Вікіпедії.

Інша знахідка На Одещині знайшли затонуле судно зі снарядами: фото

Що це за розкопки

За словами Красножона, невідомо, звідки взялося це "медичне звалище" біля пам'ятника Дюка. Він розповів, що ця знахідка не є ціллю експедиції.

Розкопки там досі тривають, тому іншими їх результатами поділяться потім. Також історик закликав звертатися до нього всіх, хто має інформацію про якусь аптеку, яка була в цьому місці раніше.

Знайшли восьминога на розкопках у центрі Одеси
Знахідки "аптечного звалища" в центрі Одеси / Фото Андрія Красножона