Припускається, що Росія могла вплинути на результати референдуму щодо виходу Британії з ЄС через розповсюдженням фейкових новин англомовним інформаційним агентством Sputnik і телеканалом RT, а також за допомогою проплачених облікових записів у соціальній мережі Facebook.

Читайте також: Щодня відкриваються все нові проблеми, – президент Єврокомісії про Brexit

Доказів того, що пропаганда Кремля підштовхнула людей до того, щоб змінити точку зору щодо Brexit, поки не надано, пише старший науковий співробітник Інституту міжнародних відносин в Празі Марк Галеотті у блозі для The Guardian.

Однак існує ймовірність, що вже до початку наступного року спецслужби доведуть причетність Росії до фінансування прихильників виходу Британії з Євросоюзу, зауважує експерт.

Йдеться про політичного донора Аррона Бенкса, який зробив найбільше в історії пожертвування на потреби Brexit. За інформацією The Times, британський магнат одружений на жінці російського походження, а нове розслідування сайту OpenDemocracy дозволяє припустити, що саме Росія сприяла росту капіталу Бенкса.

Джерела в американській розвідці розповіли Галеотті, що Росія підтримувала кампанію за вихід з ЄС також за допомогою засобів із так званої "чорної каси", з якої фінансувала і екс-президента України Віктора Януковича та його Партію регіонів.

Якщо факти прихованого втручання Росії в кампанію напередодні референдуму підтвердяться, то це зробить результати голосування щодо Brexit нелегітимними, з огляду на незначний відрив прихильників виходу з ЄС. Це дозволить уряду або провести другий референдум, або просто проігнорувати результати першого, не створивши при цьому враження, що влада Великобританії визнає свою помилку або оскаржує волю народу,
робить висновок автор публікації.

Читайте також: Група британських депутатів планує самостійно блокувати Brexit через економічну катастрофу