Втеча, за якою спостерігав світ – так пишуть світові видання про пригоди дівчини із Саудівською Аравії. Сама ж 18-річна Рахаф аль-Кунун каже, що втікає від смерті, бо зреклася ісламу. Боїться, що за це її можуть вбити, навіть рідні батьки.

Читайте також: На Житомирщині громада не впустила священиків УПЦ МП до храму, розгорівся конфлікт: є фото

У відео, яке вона виклала у Twitter, дівчина звертаюсь до кожної нації, щоб хтось захистив її та попросила притулку. Рахаф аль-Кунун зняла, забарикадувавшись у готельному номері у Таїланді, куди вона втекла від своєї родини. З Таїланду планувала вилетіти до Австралії, де просила про притулок.

Ми оперативно розглянули її справу, але Канада нас випередила. Та я гадаю, що всі радіють, що вона летить саме до Канади, там її раді прийняти. Таке рішення схвалюють і в ООН,
– сказав міністр освіти Австралії Ден Техан.

Тож вже зараз 18-річниця біженка Рахаф прибула до Канади. В аеропорту Торонто її зустріли чиновники та представники ООН. Ще напередодні перельоту прем'єр Канади Трюдо запевнив, що завжди відстоюватиме права людей.

В аеропорту Рахаф аль-Кунун зустріли з квітами
В аеропорту Рахаф аль-Кунун зустріли з квітами

Канада завжди конструктивно і позитивно співпрацює з партнерами та союзниками у світі, зокрема і з ООН. Тож коли Організація об’єднаних націй звернулась до нас з проханням надати притулок для аль-Кунун, ми не задумуючи, прийняли рішення,
– відповів Джастін Трюдо.

Дівчина і сама щаслива, що знайшла розуміння. Приземлившись у Канаді, ще у літаку Рахаф зробила публікацію у соцмережі та написала: "Я це зробила".

Міністр закордонних справ Канади, Христя Фріланд, зустрівши біженку в аеропорту назвала її дуже сміливою новою канадійкою.

Приниження жінок, на жаль, не є проблемою, яку можна вирішити за один день. Але, ми віримо, що замість того, щоби покривати темряву, ми можемо засвітити хоча б одну свічку. Чим врятуємо одну людину. І це вже є доброю справою,
– додала Фріланд.

Спроби журналістів зв'язатись з родичами дівчини зазнали невдачі. Вони відмовились від коментарів. За законами Саудівської Аравії, всі її громадяни повинні сповідувати іслам, свободи віросповідання у країні немає.

Читайте також: Ірландська співачка Шинейд О'Коннор прийняла іслам і змінила ім'я: несподівані подробиці

"У себе в країні я не маю можливості ні працювати, ні вчитися. Я хочу бути вільною, хочу вчитися і працювати за своїм вибором", – каже Аль-Кунун. Дівчина також розповідає, що вдома неодноразово ставала жертвою фізичного і психологічного насильства. Сьогодні ж дівчина перебуває у безпеці, у цивілізованому демократичному світі.