Науковці дослідили майже 61 тисячу чоловіків і жінок у віці від 45 до 69 років, які брали участь в проектах Nurses 'Health Study (NHS) і Health Professionals Follow-Up Study (HPFS).

Читайте також: Чому потрібно чистити зуби 2 хвилини: рекомендації у фото та відео

На момент початку дослідження вони не страждали на хвороби серця. Спостереження, яке велося з 1986 року, виявило, що в міру втрати зубів загроза захворювання серця зростала.

У тих, хто втратив 2 і більше зуба – ймовірність розвитку серцевої патології збільшувалася на 16%, а у тих, у кого залишалося всього 25-32 зуби – на 23%, в порівнянні з тими, хто зберіг всі свої зуби. Якщо ж своїх зубів у людини було менш як 17, загроза розвитку хвороби серця зростала на 25%.

Такі ризики зберігалися навіть після того, як науковці врахували чинники як маса тіла, наявність гіпертонії, дієта, фізична активність і ін.

Вчені, ймовірно, пояснюють це тим, що між зубами й серцем – підвищений ризик розвитку запальних процесів в кровоносних судинах. Він може бути викликаний попаданням туди інфекції з ротової порожнини.

До слова, тайванські вчені виявили, що деякі знеболювальні ліки, поширені по всьому світу, провокують інсульт та серцевий напад.