Таку інформацію і лист поліції оприлюднив директор Українського єврейського центру Едуард Долінський на своїй фейсбук-сторінці.

Цікаво Скандал із вивезенням ромів з Івано-Франківська: що кажуть правозахисники та ООН

Департамент стратегічних розслідувань Івано-Франківської області звернувся з цією вимогою безпосередньо до глави єврейської громади Коломиї Якова Заліщікера.

У коментарі телеграм-каналу Pavlovsky News Заліщікер зазначив, що спочатку сприйняв цей запит від поліції як розіграш. За його словами, в громаді перебувають переважно люди похилого віку.

Він також пояснив, чому запит поліції за лютий опублікували тільки сьогодні. Заліщікер сказав, що з самого початку громада не сприймала цей запит всерйоз. Сьогодні ж про нього дізнався директор Українського єврейського центру Долінський, який опублікував документи.

Глава місцевої єврейської громади відповів поліції, що копія статуту є в держреєстрі, а список і телефони своїх членів правоохоронцям не дадуть, оскільки релігійні громади відділені від держави.

Цікаво, що в 1941 нацисти і українська допоміжна поліція теж вимагали надати список усіх євреїв,
– обурився Долінський.

Що відомо про ксенофобський скандал з мером Івано-Франківська Марцінківим

  • Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків вимагав вивезти усіх ромів міста в Закарпатську область. За його словами, правоохоронці не впоралися з цим завданням.
  • Згодом політик пояснив своє висловлювання. Міський голова наголосив, що ніякої дискримінації у висловлюванні не вбачає.
  • Водночас у МВС такі вислови франківського мера засудили та назвали їх дискримінаційними.
  • Заяву Марцінківа також різко засудили в ООН та посольстві США. Дипломати заявили, що ретельно стежитимуть за ходом розслідування справи. Там додали, що потрібно подвоїти зусилля в боротьбі з мовою ворожнечі та дискримінацією.

Дивіться відео 24 каналу: мер Івано-Франківська втрапив у скандал через висловлювання про ромів