Що далі буде з затриманими росіянами

Багіров: суд виніс рішення на основі доказової бази, наданої слідчими, тим більше, що вони самі зізнались, що вони на території України виконували військові завдання збройних сил РФ. Їх переведуть у слідчий ізолятор та вони будуть чекати завершення слідства і судового засідання.

Про ставлення до полонених

Тандіт: різниця між ставленням до полонених у терористів і у нас велика. Коли ми затримували "заблукавших" десантників, їм було дуже страшно, тому що їх пропаганда розповідала їм, що тут знущаються з полонених. Але наші хлопці одразу надали їм першу медичну допомогу, поїли водою, годували, ставились до них по-людськи. І вони були шоковані таким ставленням.

Багіров: це питання нашої ментальності, ми – добрі. Навіть до ворогів.

Чого бояться затримані спецпризначенці

Багіров: вони бояться повернення на батьківщину, тому що їх звинуватять у зраді. Вони розуміють, що тут їм краще, бо ми ставимось до них нормально. І вони навіть зможуть почати тут нове життя, після того як відбудуть термін. А повертатись до диктатури Путіна – небезпека для них і їх родичів.

Тандіт: ми відкриті до будь-яких переговорів, на тій стороні ще близько 300 наших полонених, ми готові їх забрати, вони перебувають не тільки на території Донецької та Луганської областей, а й в Росії. Справа в тому, що наших хлопців взяли в полон на власній території, вони були на території своєї держави, виконували завдання по захисту батьківщини. А ці затримані були на чужій території і їх звинувачують у тероризмі. Різниця велика. Ми діємо згідно законам.

Звіт Amnesty International

Тандіт: там воюють мужики, які зі зброєю у руках захищають свої принципи, або законно, або згідно з ідеями. Йде стикання двох армій і під час затримання полонених, до них ставляться жорстко. Потім, коли вони попадають в ті місця, де мають бути, з української сторони ми робимо все, щоб полегшити їх перебування, утримувати їх в гуманних умовах.

Багіров: у будь-якому випадку щодо катувань – їх не можна застосовувати. Я б не хотів, щоб наші солдати робили те саме, що терористи. Ці звірства, катування, насилля. В будь-якому випадку виновні мають бути притягнуті до відповідальності. Мені дуже шкода, якщо це будуть наші військові.