Про повернення Шокіна

– Громадськість і часто парламент є прихильниками теорії великого змови. Але я не вірю, що така існує. Говорячи про Шокіна, ніякої складної конструкції з його повернення на посаду Генпрокурора України не існує. Як і не існує ніяких кулуарних домовленостей.

Сьогодні приховати якісь складні домовленості, результатом яких може бути призначення або повернення Шокіна на пост Генерального прокурора, практично неможливо.

– Віктор Миколайович жива людина. У нього є свої емоції. Думаю, він багато в чому незадоволений тим, що трапилося. Людина відчуває, що не вичерпала свої можливості, тому вирішила ось так вчинити (позов на Президента та парламент – "24"). Я не вірю в те, що його вчинок – частина домовленостей з вищими чинами держави.

Я дуже добре і з повагою ставився до Віктора Миколайовича, коли він працював на посаді Генпрокурора. Вважаю, що він вірою і правдою служив народу і Президенту. І загалом не був лукавим. Але, напевно, в його роботі були якісь прорахунки. Можливо, не докінця виправдав чиїсь надії. Це нормально.

Кіпрські зустрічі Луценка

– Я б не перебільшував значення цих зустрічей і своєї ролі в цих зустрічах. В дійсності Генеральна прокуратура намагалася організувати цю зустріч за формальним шляхом досить давно. І з тієї чи іншої причини ця зустріч не була підтверджена. І все, що зробив Олександр Грановський, – звернувся до юридичної фірми на Кіпрі, яка в свою чергу звернулася в прокуратору з метою допомогти прискорити організацію цієї зустрічі. Ні більше, ні менше.

Моя роль в організаціі цієї зустрічі дуже обмежена. Крім усього іншого, я в дійсності допомагав десь порадою, десь матеріалами Генпрокурору Юрію Луценку. Я вважав це своїм обов'язком. Луценко в минулому був депутатом. Він прийшов на нову посаду. Вона, очевидно, для нього складна. Я вважав за потрібне йому допомогти.

Депутатські офшори

– Існують провадження по цілому ряду народних депутатів. Це правда. І Юрій Віталійович (Луценко – "24") не має права мені відкривати всю суть, природу цих проваджень.

Головна моя роль у тому, про що сказав Юрій Віталійович, полягала в тому, що я проконсультував, яким це бачу я, яким може бути розвиток цих кримінальних проваджень в іноземних юрисдикціях.

– Я на своїх не доносив. Не збираюся цим займатися. І на чужих – теж. Я в принципі ні на кого не доношу і не стану.

Імунітет для Гройсмана

– Сьогоднішня Верховна Рада – досить складний і навіть у чомусь розбалансований механізм. Проте будь-яке питання, і навіть дуже непросте, в цій Раді сьогодні вирішується за допомогою звичайних людських і ділових комунікацій. Якщо Володимир Гройсман знайде час і бажання зустрічатися з депутатами і переконувати їх, то, думаю, він зможе досягти потрібного результату.

Президент не чужа йому людина (Гройсману – "24"). Безумовно, він багато в чому є для Гройсмана соратником. Тому, думаю, буде йому допомагати. Ці люди давно один одного знають і об'єднані спільною метою.

Аудитори НАБУ

– Аудиторами НАБУ стануть люди досить професійні і незалежні. І не вірю, що тут з'явиться місце для якихось спекуляцій.

Ми говорили про все інше: хто запросив аудитора, які його конкуренти тощо. Втім, жодного разу парламент не говорив на тему професійного досвіду и кваліфікації аудиторів.

– Я подивився на біографію Брауна, як приклад. Вона нормальна, професійна. У нього є рекомендаційний лист від міністра внутрішніх справ США. Не думаю, що така людина могла дати рекомендацію людині з поганою репутацією. Проте я ні організатором, ні відповідальним за проходження пана Брауна в аудитори НАБУ не був.

Епопея з Насіровим

– Вніч, перед тім як він (Насіров – "24") пішов на "лікарняний", я з ним не зустрічався.

Я хочу підкреслити, что ніколи не був симпатиком Романа. Ми ніколи взагалі не спілкувалися. Я не брав участі ні в яких подіях, пов'язаних з Романом. Та й не хотів.

– Справа Насірова – це питання його професійної діяльності та її оцінки. Якщо провину Насірова доведуть, то ніхто не дасть йому уникнути відповідальності. Після того, що відбувалося під будівлею Солом'янського суду, допустити думку, що той чи інший суддя прийме суперечливе рішення, неможливо.

Справа Онищенка

– Я точно не знаю, чи є що сказати пану Онищенко. І сподіваюся, що немає. Але ця людина захищається. Він за кордоном. Він вирішив не захищатися в країні. Йому потрібно повернути свій статус і можливості. В рамках цього завдання він буде робити все можливе.

Ця людина буде говорити те, що вважатиме за потрібне. Громадськість буде реагувати на це недвозначно.

Більше – дивіться у програмі.