Раніше 24 канал повідомляв, що український бранець Кремля Олександр Кольченко написав лист своєму товаришу українському режисеру Олегу Сенцову, якого також незаконно засудили у Росії.

Читайте також: Сестра Сенцова спростувала інформацію про його госпіталізацію

Як написала російська правозахисниця Тетяна Щур, Сенцов уже відповів на цей лист.

Зокрема, режисер зазначив, що у нього все нормально та зараз він почувається добре.

Передайте Саші великий від мене привіт! Хай не переживає ні за мене, ні взагалі ні за що – це шкідливо! Ніякі наші старання не є марними. Нехай там не сумує та головне – я не почуваюся ні розчарованим, ні переможеним. Як казав старий Хем (Ернест Хемінгвей – 24 канал): "Людину можна вбити, але не можна перемогти". Ось зі мною так само: я ніколи не здаюся!
– пише у листі Сенцов.


Лист Олега Сенцова Олександру Кольченку

Нагадаємо, 5 жовтня російська влада повідомила про те, що український режисер Олег Сенцов, якого незаконно утримують у російській колонії в Лабитнангі, добровільно припинив голодування. Сам Сенцов, своєю чергою, повідомив, що припинить голодування з 6 жовтня, пояснивши це тим, що росіяни збиралися застосувати насильницьке годування.

За що в Росії засудили Олега Сенцова? Його затримали 11 травня 2014 року на території окупованого Криму та звинуватили в підготовці теракту на півострові під час незаконної анексії Росією. Пізніше його звинуватили у зберіганні зброї та вибухівки. У серпні 2015 року в Росії Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму в місті Лабитнангі. А 14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх українських політв’язнів, утримуваних у Росії та в окупованому Криму.

Що таке справа "кримських терористів"? У травні 2014 року в Сімферополі було заарештовано чотирьох проукраїнських активістів: Геннадія Афанасьєва, Олексія Чирнія, Олександра Кольченка та Олега Сенцова. У серпні 2015 року російський суд визнав їх винними в підготовці терактів в Криму та підпалі офісів двох партій у Сімферополі.