Про це повідомив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас, пише "Європейська правда".

Читайте також: Відправити кораблі та залишити "Північний потік-2": у Меркель здивували заявою щодо агресії РФ

Маас відзначив, що з кінця холодної війни ситуація з безпекою у Європі погіршилася. Натомість контроль над поширенням озброєння є ключовим для збереження демократії.

Повинні діяти обов’язкові правила щодо ядерних систем озброєння. Ми повинні обговорити питання ядерної стабільності. США, Європа та Росія повинні працювати над цим спільно,
– заявив він.

Маас закликав напрацювати новий підхід у проведенні контролю за озброєнням для забезпечення стабільності та безпеки в Європі.

"Передусім нам потрібна серйозна дискусія щодо більшої прозорості і контролю над озброєнням. Нам потрібно контролювати гонку озброєння, яка сприяє ескалації напруги у Європі", – пояснив міністр.

До слова, посол Німеччини в Україні Ернст Райхель розповів, що Німеччина не підтримує можливе введення додаткових санкцій проти РФ через агресію в Керченській протоці, оскільки це може спровокувати ескалацію конфлікту.

Ситуація із ядераною безпекою у Європі загострилась через можливий вихід США з Договору про ліквідацію РСМД через порушення Росією умов договору – про це ще у жовтні заявив президент США Дональд Трамп. 4 грудня держсекретар США Майк Помпео заявив, що його країна вийде з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, якщо Росія протягом 60 днів не повернеться до його виконання. Офіційна представниця МЗС Росії Марія Захарова запевнила, що РФ дотримується Договору.