Міністерство оборони України опублікувало відео роботи самохідної артилерійської установки Panzerhaubitze 2000 по російських загарбниках на східних рубежах.

Варте уваги Трощить танки та укріплення: на що здатна гармата Panzerhaubitze 2000, яка вже працює на фронті

Там відзначили й переваги, які мають німецькі гаубиці. Серед них – швидкострільність, точність, ефективне використання боєприпасів та мінімальний час на ураження цілі та відхід з бойової позиції.

Відео стрільби PzH 2000 по російських окупантах

Остання перевага є дуже вагомою. Адже час грає важливу роль під час бойових дій. Всього за три хвилини батарея з похідного положення переходить в бойове, і так само швидко збирається. А завдяки автоматизованим системам, цю артилерійську установку не потрібно пристрілювати. Вона має напівавтоматичну систему заряджання та сучасні навігаційні системи, що дозволяють гарматі швидко визначити свою локацію, а відповідно – моментально навестися на ціль. Окупанти навіть не встигнуть зрозуміти, де саме стоїть PzH 2000, адже перший постріл полетить одразу в ціль. А після цього САУ можна забрати на безпечну відстань, вийшовши з можливої зони ураження.

Сучасне озброєння для українських військових

Panzerhaubitze 2000 або ж скорочено PzH 2000 – це німецька 155-міліметрова самохідна артилерійська установка. Вона стоїть на озброєнні в багатьох арміях світу. Українські військові теж просили надати її для захисту від російського агресора. І таки отримали її. Для цього наші артилеристи пройшли необхідне навчання, щоб правильно нею користуватися. Адже для обслуговування цієї гармати потрібно 5 осіб: командира, навідника, механіка і 2 заряджальники (вони потрібні на випадок, якщо автоматизовані системи PzH 2000 вийдуть з ладу). Зазвичай для обслуговування цієї гармати достатньо і двох людей.

Скільки саме Panzerhaubitze 2000 було передано українській армії – достеменно невідомо. Українська влада дотримається в цьому випадку принципу мовчанки щодо кількості такого озброєння та його місце перебування на фронті.

Міністерка оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт 22 червня заявила, що Німеччина та Нідерланди доставили 12 таких САУ до України. А вже 28 червня на саміті НАТО вона заявила, що Німеччина та Нідерланди передадуть ще шість PzH 2000 українській армії.

PzH 2000 стала шостим видом артилерії 155-міліметрового калібру, який використовують українські військові. Наші воїни вже б’ють ворога з допомогою M777, FH70, M109, AHS Krab та Caesar.

Дивіться відео про особливість роботи PzH 2000