Лікар Андрій Бєловєшкін пояснює, що чесність здатна формуватися у дуже ранньому віці, йдеться у Facebook.

Читайте також: Збільшення щитоподібної залози: лікар назвав основні причини

А от самообман та обман – це дві сторони однієї медалі. Дослідження підтверджують, що людині, яка обдурила себе, набагато простіше обманювати інших.

Як брехня впливає на здоров’я людини
Як брехня впливає на здоров’я людини

У людини, яка бреше, підвищується активність мигдалин. Вона набагато сильніше піддається стресу. Дослідники встановили, що брехня негативно впливає на роботу деяких відділів мозку. Обман можна співвіднести з відчуттями тривоги.

До того ж, люди, що залучені у брехні, відчувають ті ж фізіологічні реакції. Вчені дослідили, що обман підвищує ризиком розвитку раку, ожиріння, тривожності, депресії, залежності, незадоволеністю роботою і поганими відносинами.

Брехня породжує ще більшу брехню, тому вона підсилює механічні та дегенеративні ушкодження префронтальної кори мозку. У патологічних брехунів виявили помітні зміни у мозку – на 14,2% зменшений обсяг сірої речовини і на 22% збільшений обсяг білої речовини.

Брехливість пов’язують зі зниженим рівнем тестостерону у чоловіків (у 75% випадків).

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.