Дорослі, юнаки та юніори виконували акробатичні стрибки на спеціально облаштованих трамплінах.

"У нас є на Протасовому Яру траса, на якій діти можуть навчитися кататися. Тобто поставити собі базовий рівень. Але все одно, розвиватися ми можемо тут, тому що рівня європейських трас, європейських парків у нас, крім Буковеля, немає", – зазначила спортсменка збірної України з лижного фрістайлу Катерина Коцір.

Читайте також: Чеська спортсменка стала першою в історії зимових Олімпіад чемпіонкою у двох різних видах спорту

Буковель приймає та організовує ці змаганння повністю за свій рахунок. Таким чином економлятся державні кошти, які в свою чергу направляються на фінансування підготовки та участь юніорських збірних команд в міжнародних змаганнях.

Все це робиться з метою розвитку інфраструктури з підтримкою спортсменів, надання їм якісних умов для тренування. Щоб вони могли нікуди не виїжджаючи в пошуках тих коштів, тих дорогих курортів, тренуватися. Розумієте, ми вивозимо зараз валюту. Треба, щоб валюта залишалася в нас, спортсмени готувалися на своїх рідних схилах. І до нас приїжджали люди,
– пояснила державна тренерка з фрістайлу Юлія Фоміних.

Щороку Буковель проводить десяток чемпіонатів України з різноманітних зимових видів спорту, але Федерація лижного спорту, до компетенції якої відноситься розвиток цих видів спорту, фактично не бере в них участь та нічим не допомагає.

Туристичний комплекс "Буковель" проводить та організовує ці змагання з метою розвитку і популяризації зимових видів спорту в Україні. На жаль, Федерація лижного спорту України, в компетенцію якої входить розвиток зимових видів спорту та пошук талановитої молоді, не приймає жодної участі в цьому процесі,
– сказала представниця ТК "Буковель" та учасниця Олімпійських ігор 1998 року (Нагано, Японія) Юлія Клюкова.

У Буковелі обіцяють і надалі розвивати інфраструктуру для змагань з зимових видів спорту. Зокрема, тут вже будують трампліни для акробатики. А згодом планують облаштувати схили для змагань у гірськолижній дисципліні "супергігант".