Цей лист фактично дав змогу Дехтяренку обратись на посаду заступника державного секретаря Кабінету міністрів і очолити міжвідомчу робочу групу з питань координації антикорупційної реформи, розслідували журналісти програми "Схеми".

Відповідно до документів, які опинилися у розпорядженні журналістів, Сергій Дехтяренко обіймав посади в Міністерстві внутрішніх справ достатньо часу, щоб потрапити під дію закону "Про очищення влади" – сукупно більше одного року у період 2010-2011 років. Таким чином на нього мала б розповсюджуватись заборона займати державні посади.

Читайте також: "Економія" та "скорочення": що сталося з державними резиденціями, дачами й автопарками протягом останніх 4 років

Так, у червні 2010 року його призначили першим заступником керівника департаменту контрольно-ревізійної роботи МВС. У квітні 2011 року його призначили заступником керівника управління фінансової інспекції МВС. Працював він там до липня.

Люстраційну перевірку здійснював Кабінет міністрів і порушень ніяких не виявив. Журналісти з’ясували, що Сергій Дехтяренко уникнув люстрації завдяки листу від Сергія Чеботаря, який на той момент був заступником міністра внутрішніх справ, а нині є фігурантом так званої справи "рюкзаків Авакова".

Міністерство надало редакції цей лист, однак у ньому майже усі дані були приховані, бо визначені відомством як такі, що містять конфіденційну інформацію.

Утім, "Схемам" все одно вдалося розшукати незамальований документ.

У ньому Сергій Чеботар пише, що, на його переконання, департамент та управління, де Дехтяренко був заступником, не були самостійними підрозділами. У листі для доказів Чеботар зазначив, що вони не мають власної управлінської вертикалі та банківського рахунку. А це, мовляв, означає, що очільники таких підрозділів не потрапляють під дію закону "Про очищення влади".

Водночас журналісти виявили, що відповідно до тодішніх офіційних положень, цей департамент та управління, навпаки, вважалися самостійними і це прямо вказано в офіційних документах.

Читайте також: Знахабнілі українські феодали, або чорна ікра та "золотий злиток" кожного українця

На фото: Сергій Чеботар

У законі "Про очищення влади" йдеться, що заборона обіймати посади у владі застосовується до осіб, які за президентства Віктора Януковича обіймали сукупно не менше одного року посади, у переліку яких є й така – "керівник, заступник керівника самостійного структурного підрозділу центрального органу (апарату) Міністерства внутрішніх справ України".

Журналісти роблять висновок, що Дехтяренко згідно з законом "Про очищення влади" підлягає люстрації. Підтверджує це і голова громадської ради з питань люстрації при Мін’юсті Тетяна Козаченко. Але деякі речі все одно не сходяться.

Щоб дізнатись більше – дивіться новий випуск програми журналістських розслідувань "Схеми".