Так дітей з розладом спектру аутизму хочуть адаптувати у соціальному середовищі. Зараз малечу готують до участі в київському напівмарафоні. Маленькі спортсмени пробіжать кілька сотень метрів. Дистанція символічна, але для цих дітей дуже важлива.

За час існування проекту і спільних ігор-тренувань, діти почали більше спілкуватися один з одним. Тренера-волонтера вже не бояться.

Коли діти прийшли вперше на тренування, то вони всі працювали разом з батьками. Вони не сприймали сторонніх людей. Зараз вони практично самі долають смугу перешкод. Стрибають, бігають. Приймають інших людей", – розповіла організатор проекту Наталія Мартіашвілі.

Проблема аутизму стає все актуальнішою. Зараз його діагностують у одного з 60-70 дітей . До 2025 року прогнозують погіршення тенденції: один дитина з розладом розвитку на 25 дітей.

В більшості розвинутих країн цю тему давно не замовчують, а навпаки – намагаються якомога раніше виявити симптоми і почати соціалізувати малечу. Україна ж тільки зараз почала робити перші кроки в цьому напрямку.

Читайте також: Синдром – не приговор