У лабораторії робота ведеться з надзвичайною точністю та увагою до найменших деталей. Адже від її результатів залежить, чи зможуть сім'ї зниклих безвісти героїв врешті дізнатися — чи знайшла останній спочинок їхня близька людина. Ідентифікувати тіла часто буває дуже складно. У таких випадках єдиний вихід — аналіз ДНК.

Якщо є можливість — експерти беруть частку спинного мозку, адже це є найбільш зручним фрагментом для дослідження. У лабораторії біологічний матеріал проходить три стадії обробки. Спочатку подрібнення, потім електрофорез і завершальна операція – безпосередньо виділення ДНК.

Далі усі зразки, які беруть у невпізнаних тіл по всій Україні й зокрема, у Дніпропетровську, вирушають до єдиного центру в Запоріжжі.

Читайте також: Штурмувати Маріуполь ворогу буде дуже важко, — військовий експерт

Отримані дані експерти заносять у базу не ідентифікованих тіл. Їх порівнюють з базою зразків від рідних або, коли рідних немає, з біологічним матеріалом зниклих безвісті.

Тіла, які ідентифікувати не вдалося, у Дніпропетровську ховають на Алеї воїнів АТО, що на Краснопольському кладовищі. З вересня минулого року тут знайшли тимчасовий "спочинок" понад 170 загиблих. Відтоді за аналізом ДНК ідентифікували 47 вояків. Більшість із них уже перепоховані.

Зараз у Дніпропетровській області перебуває 222 неопізнаних тіла. 33 з них намагалися ідентифікувати за аналізом ДНК та данні не збіглися з жодним із поданих матеріалів від рідних. Зрештою, не виключено, що тіла невпізнаних — це ті, хто воював по інших бік окопів. Родичі зниклих безвісті шукають своїх рідних лише серед живих.