"Чорні лісоруби" виявилися перебірливими. Під сокиру пускали лише дерева цінних і рідкісних порід. На деяких стовбурах нелегали-лісоруби могли заробити і до 10 тисяч євро.

Загалом під вирубку потрапило 6 тисяч метрів кубічних деревини. Попередньо ця рубка завдала державі збитку на 20 мільйонів гривень.

Але вартість деревини не є повною шкодою. Ми будемо просити здійснити експертизу, щоб встановити шкоду екології. Вона буде набагато більшою, аніж вартість деревини,
— розповів військовий прокурор Ужгородського гарнізону Олег Ціцак.

"Чорна вирубка" проводилась вздовж лінії державного кордону, в зоні відповідальності трьох ліній прикордонної служби, куди доступ населення обмежений.

З проханням дозволити зйомку безпосередньо на місці рубки журналісти ЦРУ зверталися і до адміністрації Прикордонної служби, і до Західного регіонального управління. Вони відповіли лише через тиждень після подій, про які йдеться у розслідуванні.

Лісники, попри погодження від заступника начальника управління лісового господарства Закарпаття Ігоря Коцура, відмовлялися як могли. Та врешті погодилися. По дорозі вони зустрілися із прикордонниками. А на самій прикордонній заставі виявилося, що не усі дозволи отримані. Тож прикордонники дали наказ повертатися назад.

Читайте також: Журналісти розкрили схему розкрадання грошей на лікування бійців АТО

Ситуація показує, що кордон на замку, і важко потрапити та перебувати там. Тож як могло статися, що з лінії кордону поцупили тисячі кубометрів лісу — дивіться у розслідування від журналістів ЦРУ.