Лауреатом антипремії цього тижня є суддя, який допоміг правоохоронцям тиснути на журналістів.

Читайте також: Не ночував вдома та вимкнув телефон: за що херсонський суддя кинув за ґрати невинного

У 2014-му році В'ячеслав Підпалий вже відзначився тим, що зняв арешт з майна сім’ї колишнього прем’єр-міністра часів Януковича Сергія Арбузова. Його підозрювали у розтраті майна шляхом зловживання своїм службовим становищем. За інформацією журналістів, на рахунках сім’ї екс-чиновника тоді було близько 200 мільйонів гривень.

У серпні цього року Підпалий надав доступ прокурорам до телефону журналістки та авторки програми розслідувань "Схеми" Наталії Седлецької аж за 17 місяців. За даними слідства, директор НАБУ Артем Ситник на зустрічі розказав журналістам деталі досудового розслідування щодо екс-прокурора сил АТО Костянтина Кулика. Щоб довести факт розголошення таємниці слідства, правоохоронці взялися перевіряти журналістів, що були на тій зустрічі. Зокрема, й Наталію Седлецьку.


Суддя В'ячеслав Підпалий

Тобто, за рішенням судді Підпалого, прокурори зможуть перевіряти, з ким, коли і де контактувала 17 місяців журналістка, яка також розслідує імовірні злочини чиновників – міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, нардепів Олександра Грановського та Ігоря Кононенка, а також самого генпрокурора Юрія Луценка. Ухвала Підпалого стала сигналом для журналістів, що держава не буде захищати їхні джерела.

Незрозуміло, чому суддя вирішив, що доступ до телефону на такий значний період є дуже важливим для слідства. Адже прокурор цього не доводив. На засіданні його просто не було. Тобто В’ячеслав Підпалий ухвалив таке рішення самостійно.

Тож антипремію за немотивоване рішення, яке загрожує свободі слова отримує суддя Печерського райсуду Києва В’ячеслав Підпалий.

Читайте також: Чим більше суддів, тим менше суті: як один чесний суддя "втер носа" цілій Раді

Лауретка нашої премії нещодавно зазнала втручання у свою роботу державними органами, про що не побоялась повідомити Вищу раду правосуддя. Суддя Солом’янського райсуду Києва Ганна Сергієнко заявила, що Нацагентство з питань запобігання корупції на неї тисне.

НАЗК підозрює Сергієнко у декларуванні недостовірної інформації. Суддя не позначила дохід чоловіка, якому виплатили компенсацію за закордонне відрядження – майже 40 тисяч доларів. Суддя пояснила, що її чоловік є радником Посольства України у Литовській республіці. І послалася на закон "Про запобігання корупції", в якому вказано – компенсація за відрядження не є доходом, а тому декларувати її суддя не мала.

Ганна Сергієнко припустила, що висновок, направлений до Бюро щодо неї, є помстою за те, що суддя раніше задовольнила клопотання у справі екс-голови НАЗК Наталії Корчак, яка досі працює в Агентстві.

Звинувачення з боку НАЗК виглядає як спроба усунути Ганну Сергієнко від всіх справ про топ-корупцію. Приміром, раніше суддя розглядала клопотання щодо запобіжного заходу заступникові мера Одеси Павлу Вугельману. А також суддя своїм рішенням відпустила на поруки міністра інфраструктури Володимира Омеляна, якого підозрювали у брехні в декларації.

Премію "Честь тижня" за відстоювання власної незалежності отримує суддя Солом’янського райсуду Києва Ганна Сергієнко.


Суддя Ганна Сергієнко

Лауреатів премії та антипремії визначає громадська організація "Фундація DEJURE", яка моніторить перебіг судової реформи і добивається очищення суддівських лав.