Якщо масова хакерська атака не зачепила вашу компанію, експерти радять все одно зробити кілька кроків для профілактики. Як відомо, 27 червня комп’ютерні системи десятків держустанов та компаній зазнали атаки інтернет-вірусу Petya.A.

Читайте також: Україну атакував небезпечний вірус: онлайн

За інформацією ЗМІ, вірус-вимагач активізується за допомогою посилання, яке надсилається на пошту з невідомої адреси. За словами працівників банківського сектору, їм на пошту приблизно за годину до оповіщення з НБУ приходили листи від невідомого адресата з "лівими" посиланнями.

Щоб вберегтися від вірусу, власники відключають інтернет і пов'язані з ним послуги. Детальних рекомендацій щодо безпеки поки немає, але якщо у вашій компанії є пристрої на Windows, краще відключіться від мережі, забекапіть дані, запускайтеся з іншої операційної системи. Якщо важливі дані є в мережі – тимчасово відключіть синхронізацію ПК з хмарним сервісом.

Як не підчепити вірус-здирник, який атакує українські комп'ютерні мережі: поради

1. Обов'язково користуйтеся антивірусами. Фахівці розповіли одному з українських видань, що Virus #Petya блокує Avast, тоді як антивірус "Касперський" його не бачить.

2. Не завантажуйте сторонні програми і файли. Перевіряйте файли антивірусом і розумом (малоймовірно, що хтось надсилає вам "Скаргу з податкової" у форматі zip-архіву) перед відкриттям.

3. Не переходьте за сторонніми підозрілими посиланнями, в тому числі, з соцмереж. Особливо якщо вони надійшли від невідомих вам користувачів. А краще – взагалі ігноруйте повідомлення від невідомих вам людей.

4. Оновіть операційну систему, браузер і антивірус до останніх версій.

5. Налаштуйте резервну копію всіх необхідних вам в роботі файлів за допомогою DropBox чи інших аналогічних програм – у випадку, якщо ваші файли будуть зашифровані вірусом, ви зможете відновити старі версії файлів з резервної копії.

6. Кіберполіція радить у випадку виявлення порушень у роботі комп’ютерів, які працюють у комп’ютерних мережах, негайно від’єднати їх від мереж (як мережі Інтернет, так і внутрішньої мережі).

7. З метою запобігання випадкам несанкціонованого втручання в роботу (в залежності від версії ОС Windows) встановити патчі з офіційного ресурсу компанії Microsoft.

8. Якщо ви стали жертвою вірусу, негайно зверніться до поліції.

Читайте також: В СБУ прокоментували масові хакерські атаки на українські компанії