Фахівці пояснюють це спрощенням процедури узаконення перепланування. Якщо раніше для цього потрібно було роками проходити кола бюрократичного пекла і платити хабарі, то зараз це займає не більше одного-двох місяців.

"Для цього потрібно звернутися в центр Надання адміністративних послуг в місті, в якому розташована квартира, і подати заявку про початок реконструкції. Будівельники роблять реконструкцію, а потім треба знову звернутися в центр адміністративних послуг, отримати декларацію про закінчення будівництва та зареєструватись її у нотаріуса", – пояснює фахівець ринку нерухомості Михайло Артюхов.

Вирішення житлових питань – ще одна з причин перепланування квартир. Через економічну кризу, більшість людей не мають можливості придбати нове житло, тому змінюють старе.

Наприклад, двокімнатну квартиру перетворюють на трикімнатну. Проте, до перепланування треба підходити з розумом. Аби не нашкодити собі чи сусідам та не порушити законодавчі норми.

Не можна об'єднувати квартири по вертикалі з повним або частковим складанням плит. Тобто, ви не можете самостійно об'єднати два поверхи в квартирі. Так само, не можна переносити точки перенесення інженерних мереж. Наприклад, не можна робити джакузі в спальні, – зазначає дизайнер Ольга Гаврилюк.

А от збільшувати кімнати за рахунок коридорів, комори або інших допоміжних приміщень можна без проблем. Те саме стосується й утеплення стін, підлоги чи стелі.

Також можна без ризику робити перестановку обладнання в межах одного приміщення. Наприклад, перенести умивальник на кухні з одного місця в інший. Проте, перед переплануванням треба ретельно вивчити технічні особливості квартири.

Тому фахівці радять звертатися до спеціалістів – архітекторів, будівельників та дизайнерів. В столиці працює достатньо компаній, які надають комплексну допомогу. Від розробки нового плану помешкання до реалізації ексклюзивних дизайнерських рішень.

Читайте також: Для киян стали доступними квартири з унікальним дизайном