Простіше кажучи, метаболізм – це швидкість, з якою організм перетворює їжу, яку вживає людина, в енергію. На нього впливає надмірне або недостатнє харчування, зменшення та збільшення фізичних навантажень.

Читайте також: Як зберегти чудову фізичну форму восени: дієві поради

Снідайте

Якщо ви будете відмовляти собі в сніданку – ваш метаболізм сповільниться. Згідно з дослідженням, 78% людей, які змогла втратити зайву вагу, починали свій ранок з повноцінного сніданку.

Щоб пришвидшити метаболізм – снідайте
Щоб пришвидшити метаболізм – снідайте

До того ж, якщо ви будете ситі зранку – це зменшить ймовірність, що протягом дня ви будете вживати шкідливу їжу у великих розмірах.

Додайте в раціон жирні кислоти

Жирні кислоти Омега-3 ж мають велике значення в правильному функціонуванні організму, але організмом вони не виробляються. Саме тому вам потрібно самостійно налагодити цей процес.

Найбільша кількість цих корисних кислот знаходить в такій рибі, як лосось і тунець. Омега-3 допомагає організму краще реагувати на лептин – гормон, який впливає на метаболічні процеси і призводить до поліпшення травлення.

Жирні кислоти Омега-3 містяться в лососеві
Жирні кислоти Омега-3 містяться в лососеві

Фактично, вживання певних видів риб може збільшити кількість спалюваних калорій приблизно на 400 в день.

Приймайте пробіотики

Пробіотики – це корисні бактерії, які використовуються в першу чергу для поліпшення функціонування травної системи.

Ці корисні бактерії містяться не тільки в звичних кефірі та йогурті, але і в квашеній капусті, сирі, артишоках та цибулі.

Спіть

Недолік сну впливає на швидкість метаболізму. Лікарі рекомендують спати не менше дев'яти годин на день – саме стільки потрібно організму для того, щоб контролювати рівень гормонів (в тому числі і кортизол, який викликає накопичення жиру).

Здоровий і повноцінний сон – запорука швидкого метаболізму
Здоровий і повноцінний сон – запорука швидкого метаболізму

Якщо ви не висипаєтесь, рівень кортизолу підвищується, що може привести до збільшення ваги.

Виконуйте силові вправи

Силові вправи допомагають збільшити м'язову масу вашого тіла. Для прикладу, жінка, яка займається з вагами не менше 30 хвилин два рази на тиждень протягом 4 місяців, фактично збільшує швидкість свого метаболізму на 100 калорій в день.

Не бійтеся силових вправ
Не бійтеся силових вправ