Законопроект президента досить швидко пройшов перший етап, щоб стати законом. Хоча нардепи і запізнилися на годину з відкриттям засідання. Обійшлись лише блокуванням трибуни. Кулаками не махали. У той час як під стінами парламенту починали розпалюватись пристрасті.

З початку засідання парламенту журналістів до зали не пускали. Згодом у мережі з'явилась світлина, на якій Ляшко в оточені радикалів окупував президію.

Згодом пан Ляшко пішов на переговори до Гройсмана. Проте керівника фракції "Самопомочі" , яка теж збирається не голосувати за зміни до Конституції – ніхто на перемовини не кликав.

Зміни до Основного закону місяць тому одобрив і Конституційний суд, цілісності України вони не загрожують – представники блоку Порошенка повторюють думку Гройсмана.

Прем'єрський блок підтримує президентський. А опозиційний їх. Після кожного виступу "за " екс-регіонали плескали в долоні. Кажуть, що децентралізація принесе мир.

Читайте також: Хто і як голосував за зміни до Конституції України (Список)

А от Юлія Тимошенко здивувала. Її фракція вирішила не голосувати за зміни. Бо це ніяка не децентралізація, а шлях до війни.

Ляшко, коли не кричав, то про щось вдумливо мовчав. Письменниця Марія Матіос з БПП то театрально трималась за голову, то підіймала руки догори. Після того, як всі все сказали, Гройсман прудко поставив зміни на голосування.

"Опозиційний блок", "Народний фронт" і БПП проголосували майже одноголосно.

А от 5-х представників "Самопомочі", які підтримали законопроект, хочуть навіть виключити з фракції.

Проте, щоб законопроект, за який сьогодні чубились, вступив в силу – депутати мають прийняти його в другому читані. І для цього потрібно не проста, а вже Конституційна більшість – дві третини голосів.

Автор – Олександра Ревуцька.