Про це розповів фітнес-тренера Тео Бреннер-Роуч, передає НВ.

Читайте також: Важко встати з ліжка або що таке дисанія

Якісний, міцний сон допомагає тілу:

- не переїдати;
- тамувати голод;
- стежити за правильним харчуванням;
- втрачати вагу;
- нарощувати мускулатуру.

Якщо не стежити за здоровим сном, людина починає випадати з графіка: пропускати тренування, неправильно харчуватися, вживати багато алкоголю тощо.

Дослідники виявили, що учасники, які страждають "нетривалим сном мають знижений рівень лептину (гормон ситості) та підвищений греліну (гормон, який відповідає за стимуляцію апетиту)", після чого дійшли висновку, що "така різниця в лептині та греліні сприяє підвищенню апетиту",
– пише тренер.

Ці гормони працюють у парі, створюючи відчуття голоду при тривалій відсутності їжі і відчуття насичення, коли ви поїли. При такій злагодженій роботі ви можете контролювати прийоми їжі і дотримуватися балансу.

А при недосипанні гормони не функціонують належним чином. Тому почуття голоду збільшується, а почуття захищеності знижується. Відповідно, стає складніше контролювати голод, запобігати переїданню та приймати адекватні рішення. Тож не забувайте – якісний сон тісно пов'язаний з хорошим самопочуттям та здоров'ям загалом.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.