Матеріали дослідження опубліковані в Psychonomic Bulletin and Review, про це повідомляє Springer Link.

За словами фахівців, щоб раз і назавжди покінчити з нав'язливими переживаннями, необхідно змінити їх сприйняття. Як це здійснити, вчені продемонстрували в експерименті за участю кількох десятків добровольців у віці від 19 до 34 років. Всім їм було запропоновано запам'ятати список слів – причому кожне з них супроводжувалося зображенням природного ландшафту. Потім піддослідним роздали другий список слів з тими ж самими картинками, і також запропонували запам'ятати їх.

Наприклад, в першому варіанті, зображення гір супроводжувалися словом "біль", а в другому – словом "спокій". Далі експерти просканували мозок кожного респондента за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії. В результаті з'ясувалося, що коли людина заміняла одне слово іншим, дивлячись на одну і ту ж картинку, то зникала і мозкова активність, що відноситься до "першого" запам'ятовування відповідного зображення.

Читайте також: Невтішне дослідження: бідність порушує діяльність мозку

На думку фахівців, це свідчить про те, що негативні спогади можуть бути спровоковані запахами, звуками, предметами та іншим. Так, наприклад, щоби більше не сприймати якесь місце як "неприємне", варто відвідати його з близькими людьми і таким чином "збити" одну асоціацію іншою. Або ж, приміром, прослухати пісню, яка асоціюється з сумними подіями в приємній обстановці і зафіксувати цей момент в своїй підсвідомості.

При цьому вчені підкреслюють, що цей механізм забування не завжди спрацьовує з першого разу і може знадобитися неодноразове повторення практики.