Українські закони не дають розвиватися сміттєпереробним заводам. Адже тарифи на послуги комісія ЖКГ встановлює лише тим, кого вона ліцензує, а ліцензування сміттєпереробних заводів в Україні законом не передбачено. Тому ці підприємства не отримують нормальної плати за свої послуги і працюють у збиток.

Будівництво заводу в Рівному коштувало 7 мільйонів євро. Запустили завод ще в червні 2013-го та пропрацював він лише півроку. Завдяки сучасній техніці там можна переробити 80% усього сміття у місті.

Не зважаючи на усі дири в законодавстві, завод у Рівному працює собі у збиток – там сортують сміття. Такий міні-завод може переробити в день 100-120 тон непотребу.

Читайте також: Переробка сміття в Україні та ЄС: як екологічну катастрофу перевести у прибутковий бізнес

На території заводу планували збудувати лінію, яка б давала альтернативне паливо для печей ТЕЦ. Втім іноземні інвестори через українське законодавство не поспішають вкладати кошти.

В мерії запевнили, що скоро на сміттєзвалищі розпочнуть і дегазацію. А якщо запустять завод та сушарку сміття на повну потужність, то зможуть зменшити кількість непотребу у місті.

Фахівці запевнили, що потрібно змінювати законодавство і на державному рівні розробити програму, за якою місцеве населення навчиться сортувати сміття.