Держава зобов'язана безкоштовно забезпечувати протезами всіх бійців АТО. Для цього потрібні довідка від командира та висновок спеціальної комісії. У Міністерстві соціальної політики запевняють — коштів вистачить на всіх.

"Програма протезування передбачає 915 мільйонів гривень. Якщо цього буде недостатньо, то за результатами 9 місяців буде дофінансування", — розповів перший заступник Міністра соціальної політики Василь Шевченко.

За його словами, на один протез зараз виділяють 1,3 мільйона гривень. Якщо цього буде недостатньо, то комісія може прийняти рішення збільшити цю суму вдвічі.

Кіборг Олександр Терещенко у боях за Донецький аеропорт серйозно травмувався. Намагався викинути гранату, яка залетіла до їхнього укриття. Але не встиг — боєприпас вибухнув просто в долонях. Він втратив обидві руки та пошкодив око. Тепер у нього два протези. Отримав їх у Німеччині. За кошти України. Грошей вистачило ще й на додатковий протез — хук.

Читайте також: Незламний. Кіборг, що втратив ногу, знову повернувся на фронт

В Україні більшість протезів збирають з іноземних комплектуючих. Колишній вчитель хореографії та доброволець Віталій Кардаш нову ногу отримав пів року тому на батьківщині, хоча протез — німецький. Катається на ньому на роликах та бере уроки танців, бо скоро весілля. Каже, мав вибір: протезуватися в Україні або закордоном. Розповідає, що при протезуванні закордоном, обслуговувати протез доведеться за свої кошти.

У Мінсоцполітики кажуть: за кордоном ставлення до реабілітації та навчання користуватися протезом — набагато серйозніше, ніж у нас.

Виявилось, що догляд і дрібний ремонт іноземних протезів можна робити і в Україні. А ось якщо відбулись фізіологічні зміни — то слід відправлятись за кордон, але за чий рахунок — чіткої відповіді у МІнсоцполітики так і не надали.

Читайте також: Чому Київ не придатний для пересування людей з інвалідністю