Саме утеплення стін ззовні, за словами фахівців — найбільш ефективний та безпечний для здоров'я захід. Нині на ринку є великий вибір матеріалів, які добре зберігають тепло: від уже звичних пінопласту та мінеральної вати, до рідкокерамічної теплоізоляційної фарби та піни. Утім найбільшим попитом користується саме пінопласт.

Його перевага в тому, що він має малу вагу, яка не створює навантаження на фасад будівлі. Також серед його переваг — низька вартість. Відтак здебільшого використовують саме його. Зазвичай для утеплення використовується пінопласт товщиною від 50 до 10 міліметрів. Згідно будівельних норм рекомендується 80 міліметрів.

Мінеральна вата вважається екологічно-чистим вогнетривким матеріалом, однак коштує трохи дорожче. Ще один недолік — з часом набирає вологу. Тому потребує спеціального кріплення та систему вентиляції.

Є пінопластові панелі, які вкриті декоративним покриттям з мармурових крихт. Їх перевага в тому, що можна заощадити на оздоблювальних роботах гроші та час. Облаштувати такими плитами стіни будинку можна навіть самостійно. Середня вартість оздоблення 200-400 гривень за кв. метр.

Читайте також: Як зекономити на ремонті квартири

Пан Олександр шість років тому разом з сусідами багатоповерхівки утеплив квартиру. До цього, за словами киянина, взимку температура в квартирі була близько 13-15 градусів. Після утеплення вікон та стін, температура в приміщенні піднялась на декілька градусів, і зимою доходила до 18-19 градусів.

До вашої уваги як за мінімальні витрати збудувати енергоефективне житло.