Одразу після першого туру виборів президента чинний український гарант Петро Порошенко заявив про бажання взяти участь у дебатах. За деякий час з’явилася заява переможця першого туру Володимира Зеленського. Зокрема, він оприлюднив ролик, у якому закликав Порошенка подебатувати з ним, щоправда поставив кілька своїх вимог.

Читайте також: Права на ролик із Зеленським щодо дебатів належать російській компанії: чому це неправда

Тим часом, у мережі з’явилися інформація, що нібито російська компанія Kedoo Entertainment Russia нібито володіє правами на вищезазначене відео. У команді Володимира Зеленського, зі свого боку, у коментарі 24 каналу це назвали "черговою безпорадною та нудною спробою дискредитації".

Лише команда Володимира Зеленського є правочинним власником всього аудіовізуального контенту, який використовується у відеороликах та інших відео- та аудіопродуктах, які вироблено та транслюються в рамках виборчої кампанії Володимира Зеленського,
– заявили представники новоспеченого політика.

Також у прес-службі кандидата у президенти наголосили, що лише його команда може ухвалювати рішення щодо надання дозволів та права використання з боку третіх осіб вищезазначеної продукції.

"Тому будь-які претензії від інших компаній до користувачів інтернету або ЗМІ є безпідставними та неправомочними", – констатували у команді Зеленського.

Крім того, тут порадили тим ресурсам, які отримали попередження щодо передвиборчих роликів із Зеленським, не звертати на них уваги, або оскаржувати за правилами майданчику, де було розміщено відповідний ролик.

Зауважимо, що Петро Порошенко все ж погодився на дебати з Володимиром Зеленським. Щоправда, чи відбудуться вони на стадіоні, як цього хоче останній, поки невідомо. Оскільки, відповідно до закону, дебати кандидатів у президенти мають проходити у студії (кімнаті) національного мовника, яким є Суспільне. Але це лише у тому разі, якщо гроші на захід підуть з бюджету.

Читайте також: Дебати між Зеленським та Порошенком: що відомо

Тому зараз слово – за ЦВК. Якщо вони ухвалять нове положення, в якому виключать цю норму, тоді дебати є можливими. Якщо ні — то це буде шоу, або дискусія, але не дебати,
зазначили у прес-службі мовника.

Водночас голова Суспільного Зураб Аласанія заявив, що вони починають перемовини з усіма сторонами щодо дебатів.

Згідно зі статтею 62 Закону "Про вибори президента України" дебати мають відбутися не пізніше, аніж 19 квітня. Тривати ж вони повинні у прямому ефірі не менше, аніж 60 хвилин. Існує три формати у яких можуть пройти дебати: за участю експертів і представників ЗМІ, модерація між ними, або дебати в декілька турів. За відмову від участі обидвом кандидатам нічого не загрожує.