Тільки не напряму у сингапурської верфі-виробника за 250 мільйонів доларів. А в офшорної фірми-посередника за 400 мільйонів. Ці платформи назвали "вишками Бойка" журналісти Олекса Шалайський та Юрій Ніколов, які першими викрили ту оборудку, бо з’ясувалося, що благословив цю аферу на той час міністр енергетики Юрій Бойко.

Проста арифметика показує, що на "вишках Бойка»" державний бюджет, тобто нас з вами, як платників податків нагріли на 150 мільйонів доларів. І ось пан Луценко урочисто заявив, що прокурори нарешті оголосили підозру в цій справі. І оголосили її колишньому прем’єр-міністру Азарову, його колишньому заступнику Арбузову і ще двом колишнім керівникам "Нафтогазу України".

Читайте також: Знахабнілі українські феодали, або чорна ікра та "золотий злиток" кожного українця

Питань нема, оборудка була настільки масштабна, що Азаров не міг про неї не знати, а Арбузов, як представник злочинного угрупування Януковича, очевидно був одним з авторів схеми. Але, чомусь у цій оборудці Юрій Луценко не хоче помічати участь ще одного важливого персонажа. Тому що в списку підозрюваних Генпрокуратурою в закупівлі вишок Бойка немає… самого Юрія Бойка.

То ж сьогодні в оборудці з буровими вишками вся ключова провина покладена на Азарова та Арбузова, яких через втечу до Росії притягнути до відповідальності взагалі-то досить проблематично. А от Бойка, який тут, під боком, чомусь ніхто чіпати не хоче.

Хоча зрозуміло чому. Це той самий Юрій Бойко – один з лідерів фракції "Опоблоку" в парламенті, яка тепер регулярно допомагає голосами "Блоку Порошенка". Це той самий Бойко, який сьогодні сидить не у СІЗО, а поруч із дружиною Генпрокурора на погоджувальних нарадах в парламенті. І якому Юрій Луценко давно обіцяв оголосити підозру, але досі цього так і не зробив.

Взагалі, з чільних представників колишнього злочинного режиму Януковича за ґратами зараз лише Олександр Єфремов. І то, можливо, тільки тому, що взяти з нього особливо нічого, бо всі його бізнес-активи залишилися в окупованому Луганську.

А от вже названий Бойко, Шуфрич, Льовочкін, Колесніков, Ахметов і ще чимало діячів колишнього режиму на волі й почуваються прекрасно. Ба більше, навіть корупційні справи щодо екс-президента Януковичу та його сина майже не розслідуються.

Читйате також: Чому ГПУ не знайшла доказів причетності Бойка до скандальних схем з вишками

Зараз нагадаю в суді слухається лише справа про державну зраду колишнього президента, де позиція Генпрокуратури виглядає чомусь дуже слабкою. Натомість, в корупційних провадженнях, де провину Януковича довести досить просто, підозри ані йому, ані високопоставленим регіоналам досі не оголошені.

Чи не тому, що бізнес-активи колишнього президента Януковича поволі опиняються в руках оточення вже нинішнього президента. Ми вже розповідали, як телеканал Тоніс, що раніше належав старшому сину Януковича, сьогодні перейменований в канал Прямий і контролюється оточенням президента Порошенка.

А вуглезбагачувальні фабрики сім’ї Януковича, які знаходяться на контрольованій Україною території Донбасу, прибрав до рук такий собі бізнесмен Віталій Кропачов. Якого тісно пов’язують з другом Порошенка Ігорем Кононенком. Але це ще не все.

Нещодавно стало відомо про те, що цей Кропачов тепер став власником ще й восьми газових родовищ, що належали Сім’ї Януковича. Що натомість попросив Янукович чи його поплічники від нинішньої влади, ми незабаром таки дізнаємося і розкажемо вам тут, в "Праві на правду".