13 квітня 2014 року до оголошення АТО на Сході з'явився перший загиблий. Офіцер "Альфи" Геннадій Біліченко загинув у засідці терористів на виїзді зі Слов'янська. Тоді втрат могло бути набагато більше, але до порятунку військових залучили бронетранспортери.

У ці ж дні почалися масові захоплення адміністративних будівель на Сході. Вже вільні сьогодні Слов'янськ та Краматорськ стали чи не першими жертвами гібридної війни.

Поки на Донбасі топтали українські прапори, значна частина заляканих російською пропагандою українців кидалася під танки та блокувала колони техніки. Вони з усієї країни направлялись на Схід, де вже чекали терористи.

"Ми вишикували колони техніки, але до останнього вважали, що їдемо в Крим", – зазначив боєць 72-ої окремої механізованої бригади Дмитро.

Трагічні та героїчні бої під Іловайськом, Дебальцевим, оборона Донецького і Луганського аеропортів – це вже історія. Канонада на Сході розтягнулася на роки. Війна на Донбасі, яку досі називають АТО, забрала життя 10 тисяч людей, близько 2 мільйонів українців стали біженцями.

Читайте також: Минає три роки від захоплення Слов’янська терористами: як відновлюють місто