Перегони зібрали разом і професіоналів, і новачків. Дипломати, політики, дорослі і діти – на одному старті. Та унікальність заходу полягала в тому, що вперше незрячі люди взяли участь у змаганнях з бігових лиж.

Ми хочемо показати, що інвалідність не обмежує. Незрячі люди так само, як і інші, хочуть жити активним повноцінним життям,
– прокоментувала координаторка незрячої команди Юлія Сачук.

Проводити змагання у Києві задумали дипломати зі Швейцарії, Австрії та Норвегії, де лижі дуже популярні. Наприклад, посол Швейцарії перед виходом на старт навіть не хвилювався. Бо на цьому виді спорту, як і більшість його співгромадян, знається добре. Перший чемпіонат світу з гірськолижного спорту відбувся у 1931 році саме у його рідній країні.

Організатори запропонували учасникам подолати немаленьку дистанцію: півтора кілометра шляху для жінок і у два рази більше для чоловіків. Та учасників перегонів це не злякало.

Читайте також: Покроковий інструктаж, що робити новачку на гірськолижному курорті

За словами ініціаторів заходу, забіг на лижах мав більше соціальний характер, аніж спортивний. Його місія – об'єднати людей та популяризувати зимовий вид спорту в Україні.